Güneş Işığından Korunmak İçin Neler Yapmalıyız ? Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Güneş Işığından Korunmak İçin Neler Yapmalıyız ? Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Güneş Işığından Korunmak İçin Neler Yapmalıyız ? Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Sıcak günler geldi ve güneş ışınları da biliyorsunuz direkt olarak vuruyor. Peki bu sıcak günler de güneş ışığından korunmak için neler yapmalıyız ? Yaz geldiği için hepimiz dışarıları çıkmak isteriz. Tabi bu sıcak havalar da dışarı çıkmadan önce bazı noktalara çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bizde bu kuralları sizler için derledik topladık şimdi bakalım.

İlk önce arkadaşlar şunu bilmeniz de fayda vardır güneş tam tepede olduğu zamanlar da kesinlikle dışarıya çıkmayınız. Yoğun güneş ışığı kişinin vücuduna büyük zararlar verebilir bu yüzden dikkatli olunuz. Sonra bir başka dikkat edilmesi gereken nokta da dışarıya çıkacağınız zaman güneş gözlüğü ve şapka kullanın. Yolda yürürken her zaman gölgeli alanlardan gidin. En önemli noktalardan birisi de yaz günlerinde dışarı çıkacağınız zaman mutlaka güneş geçirmeyen kıyafetler tercih edin. Örnek verecek olursak siyah renk biliyorsunuz güneşi çeker bunun için siyah renkli elbiselerden her zaman uzak durun. Tatile gideceğiniz zaman yanınızda güneş kremi olsun ve vakit kaybetmeden sürün. Güneş kremlerinizi dikkatli bir şekilde kullanırsanız o zaman güneşten korunabilirsiniz.

Güneş ışınları birçok hastalığa neden oluyor bunlardan biri cilt kanseri olabiliyor. Özellikle saat 10.00 ve 14.00 saatleri arasında dışarıda bulunmamanız sağlığınız açısından çok önemlidir. Çünkü bu saatlerde güneş ışınları dik açıyla geldiğinden size direkt olarak zarar verebilir. Eğer benim işim var bu saatlerde çıkmam gerekiyor diyorsanız yukarda da dediğimiz gibi koruyucu kıyafetleri tercih edin. Güneş kremi seçerken dikkat edeceğiniz nokta her zaman yüksek koruma özelliği olan ürünleri seçiniz. Uzmanlar ise güneş kreminde 50 faktöre yakın krem tavsiye ediyor. Günümüzde biliyorsunuz güneş için tasarlanan şemsiyeler bulunuyor bunları özellikle yaşlılar çok tercih ediyor işte sizler de dışarı çıkacağınız zaman bu şemsiyeleri tercih edebilirsiniz. Aynı zaman da güneş şemsiyeleri son zamanlar da çok yaygınlaştı ve moda haline geldi. İsteyenler bence hemen tercih etsinler faydası çok büyük.

Son olarak şunu da ekleyelim ve yazımızı bitirelim yaz aylarında bol bol su içmeye özen gösterin arkadaşlar. Bol bol su tükettiğiniz zaman genel sağlığınızı korumuş olursunuz.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir