Güveç Yanında Ne Gider

Güveç Yanında Ne Gider

Güveç Yanında Ne Gider

Güveç, Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alır. Güveç yemeğini lezzetli yapan yanı güveç kabı olarak adlandırılan bir kapta pişirilmesidir.

Güveç yemeği, et ve taze sebzelerin güveç kabında pişirilerek yapılan bir yemek türüdür. Çok lezzetli olan bu yemek türü birçok yemeğin yanında, akşam ve öğle öğünlerinde yenilebilir.

Pilav 

Pilav, neredeyse tüm yemeklerin yanında yapılan ve Türk mutfaklarında da yeri alan bir yemek türüdür.

Pilav, güvecin yanında yer alabilecek ve iyi gidebilecek bir yemek türüdür.

Fakat pilav sade yapıldığı takdirde güvecin yanında iyi gidebilir çünkü güvecin içerisinde sebze ve et bulunmaktadır.

Mantar

Mantar yemeği, çok lezzetli bir yemek türüdür. Mantar yemeği, mantar ile yapılan içerisine çeşitli sebzeler atılarak veya sade yapılan bir yemek türüdür. Mantar, güvecin yanında iyi gidebilecek bir yemektir.

Kuru Fasulye

Kuru fasulye, Türkiye’nin geleneksel yemeklerinden biridir. Çok lezzetli olan kuru fasulye, özellikle pilavın yanında çok güzel giden bir yemektir fakat güvecin yanında da yenebilecek bir yemek türüdür.

Patates Püresi

Patates püresi, patatesi püre haline getirilerek yapılan bir yemektir. Özellikle kalori ve yağ yönünden hafif olan patates püresi, güvecin yanında iyi gidebilecek bir yemek türüdür.

Mercimek Çorbası

Mercimek çorbası, Türk mutfaklarında yer alan bir yemek çeşididir. Özellikle en çok tercih edilen çorbalar arasında yer alan mercimek çorbası, güveç yemeğinin de yanında iyi gidebilecek bir çorba türüdür.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir