Güzel lezzetli çay nasıl olur demlenir ve yapılır ? İşte kolay tarifi

Güzel lezzetli çay nasıl olur demlenir ve yapılır ? İşte kolay tarifi

Güzel lezzetli çay nasıl olur demlenir ve  yapılır ? İşte kolay tarifi

Lezzetli ve güzel bir çay demlemek için bazı önemli noktaları bilmeniz gerek. Özellikle ehli birisi olan marifetli bay bayan fark etmez herkes güzel çay demleyebilir. Şimdi yazımızı çok dikkatli bir şekilde okuyun ve güzel çay nasıl demlenir onu kavrayın. Ülkemizde biliyorsunuz birçok çay çeşidi yer alıyor ve usta ellerde demlense bile bazen gerçekten lezzetli olmuyor. İşte vereceğimiz bilgiler sayesinde güzel çay demleyeceksiniz ve lezzetli tatlar ortaya çıkacaksınız.

Şunu ilk olarak unutmamak gerek her zaman kullanacağınız su taze olsun yani damacana suyu çeşme suyu tadı bozar. Birçok kişi musluk suyu kullanır evet çay demlenir ama tatsız olur. Bu yüzden damacana suyu ilk kuralımızdır çaya tat verir.

Çayınızı demlemeden önce demliğinizi ocakta ısıtmanız gerekiyor. Çay yapmak için dem kullanırız değil mi işte demin miktarı da burada çok önemli. Her zaman çayınızın miktarına dikkat ediniz. Ocakta kaynamakta olan suyu bir anda demliğinize koymayın. Çünkü su daha sert olduğundan dolayı çayınızı bozabilirsiniz. Kaynama oranı durur ondan sonra demleyebilirsiniz.

Çayınızı saklamak istiyorsanız da o zaman kuru kavanozlar bulunuyor onları kullanabilirsiniz. Çay bardağınız arkadaşlar camdan olsun eğer lezzetli bir çay içmek istiyorsanız bu önemli faktördür. Metal olursa ağzınıza farklı bir tat gelebilir.

Bu püf noktalara dikkat ettiğiniz zaman tavşan kanı bir çaya sahip olacaksınız. Hem rengi , hem de kokusu güzel olduğundan içerken o muhteşem tada varacaksınız. Çay tiryakisi olanlara Afiyet Olsun diliyoruz.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir