Güzel yazma yemeni kenarı iğne oyaları örnekleri

Güzel yazma yemeni kenarı iğne oyaları örnekleri

Güzel yazma yemeni kenarı iğne oyaları örnekleri

Bayanların başını örtmeleri için kullanmış oldukları, tığ veya iğne ile işlenen farklı model ve desenleri bulunan başörtüsüne yazma denir. Başörtüsü için genellikle bayanlar yazmayı kenarlarını değişik sentetik ve benzeri iplerle örerek daha güzel ve kibar olmasını sağlar. Yazma kenarları için birçok değişik model bulunmaktadır. Ancak her kişi kendi beğeni ve zevkine göre yazma kenarlarını işleyerek kendi tarzını ortaya koymak ister. Bu duruma karşın çevremizde bulunan komşu veya arkadaşlardan yapmış oldukları yazma kenarı örnekleri güzel yazma kenarı örnekleri için kolaylık sağlar. Yazmanın rengine, desenine ve ana malzemesine göre değişik örnekleri olsa da esas olan kenar işlemesi olmaktadır.

Yazma Kenarlarında Çeşitli Model Tasarımları

Bir bayan olarak, kullandığımız yazmalarda kimi zaman kendi el emeğimizi de görmeyi isteyebilmekteyiz. Bunun içinde güzel bir yazma kenarını yaparak, her zaman bizi ve yeteneğimizi hatırlayan bir adım atmış oluruz. Bu nedenle güzel yazma kenarı örneklerinde bir çiçek işlemesinden, kurdele işlemelerine kadar, yazma kenarları için pek çok süslemeyi yaparak, güzel bir sonuç elde edebiliriz. Önemli olan bizim beğenebileceğimiz ve kullandığımız yazma ile uyumlu bir yazma kenarı işlemesi yapabilmektir. Bu kimi zaman yarım daire şeklindeki bir çiçek biçiminde olabilir ya da çiçeğin kökleri ve uzantıları farklı renkler üzerinde işlenerek, yazma kenarına eklenebilmektedir. Seçim alternatifi oldukça fazladır.

çok güzel yazmalar değişik güzel yazmalar Güzel Yazma Kenarı Örnekleri modelleri Güzel Yazma Kenarı Örnekleri Güzel Yazma Kenarları iğne oyası yazma kenarları modelleri yazma kenarları ve modelleri yazma yemeni kenarları ve modelleri yazmalar yemeniler

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir