Hacet Duası ve Namazı ( Cübbeli Ahmet Hoca’nın bahsettiği)

Hacet Duası ve Namazı ( Cübbeli Ahmet Hoca’nın bahsettiği)

Hacet Duası ve Namazı ( Cübbeli Ahmet Hoca’nın bahsettiği)

Ramazan ayında teravih namazından sonra insanların dileklerinin ve isteklerinin Allaha iletilmesi için hacet duası Cübbeli Ahmet Hoca tarafından bilgi vermektedir. İnsanlara nasıl kılınacağı ve kabul edilmesinde gerekli olan şartları aktarmaktadır. Yatsı vaktinin hemen ardından namaz abdesti alarak iki rekat namaz kılınır ve namazdan sonra hacet duası okunur. Kur’an-ı Kerimde Arapçası yer alan hacet duası bağışlanmayı ve istenilen dileğin gerçekleşmesi için yapılan bir duadır. Ramazan ayında insanlar teravih namazından sonra bu duayı okuyabilmektedir.

Cübbeli Ahmet Hoca 12 Rekatlık Hacet Namazı

Kandil gecelerinde ve perşembeyi cumaya bağlayan gecelerde kılınmakta olan hacet namazı insanların dilek ve isteklerinin kabulünü içermektedir. Üç kere 4 rekatlık namaz kılınarak tamamlanmaktadır. Secde edildikten sonra yedi kere Fatiha, 7 kere Ayetel Kürsi olunmaktadır. Namaz tamamlandıktan sonra Allahtan hacet ne ise o istenmektedir. Bu namaz kılındıktan sonra hiç konuşmadan yatılması gerekmektedir. Namazdan sonra kıble sağa alınacak şekilde yatış pozisyonu alınmaktadır. Yatıldıktan sonra da dua okunmaktadır. İsteyen herkes her gece haceti sonuç bulacak kadar bu namazı kılabilir.

Hacet Duası Nasıl Yapılır

Hacet duası aynı zamanda dilek duası anlamına da gelmektedir. Dünya hayatından insanlar çocuk sahibi olmak, evlenmek ve daha pek çok şey için Allaha dua etmektedir. İstenilen şey Allaha dua aracılığı ile iletilmektedir. Cübbeli Ahmet hoca ile hacet duası ramazan ayında teravih namazından sonraki sohbetler ile anlatılmaktadır.

hacet duası cübbeli ahmet hocası

https://www.youtube.com/watch?v=x64cwu3Bq6U

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir