Hafızamı Nasıl Güçlendiririm

Hafızamı Nasıl Güçlendiririm

Hafızamı Nasıl Güçlendiririm

Hafızanızı arkadaşlar bir miktar destek veya tıbbi önerilerle koruyabilirsiniz hatta güçlendirebilirsiniz. Peki bu öneriler nelerdir şimdi hep beraber onlara madde halinde bakalım.

Hatırlamaya Çalışın : Burada yapmanız gereken çok basit bol bol bulmaca çözmeye özen gösterin. Tabi bu herşeyi hatırlamanız anlamına gelmez ben bulmaca çözeyim hafızam güçlensin olmaz. Sıradan birçok bilgi var bunlardan uzak durun ve beyninizi işgal etmesine izin vermeyin. Bunlar ; telefon rehberleri , adres defterler ve kişisel bilgisayarlar olabiliyor bunları unutun.

Yeni şeyler öğrenin : Sık sık arkadaşlar yeni şeyler öğrenmeye çalışın bunlar ; yabancı kelimeler , yeni adresler , önemli telefon numaraları , deyimler ve son olarak da fıkraları aklınızda tutmaya çalışın.

Kültürel hayatı keşfedin : bol bol toplumdaki kültürel aktivitelere katılmaya gayret gösterin. Konserler , tiyatrolar , müzikaller olabilir. Emin olun bu yerler sizlere çok iyi gelecek.

Okuyun : Sürekli okuyun arkadaşlar mümkünse günlük tutun öyle yapın. Aynı zaman da E-posta göndermeyi , internete bağlanmayı ve bilgisayar kullanmayı deneyin. Son olarak da teknoloji ile ilgilenin.

Yeni beceriler edinin : Yeni beceriler edinmek için ise kurslara gidebilir , yeni dil öğrenebilirsiniz. Yani bir uğraşınız olsun yeni beceriler öğrenin.

Özetleyin, kayıt tutun : Geçmişte yaşamış olduklarınızı , tecrübelerinizi ve öğrendiklerinizi hatırlamaya çalışarak kısa notlar çıkarmaya çalışın. Kısa notlarınızı saklamaya özen gösterin sakın atmayın. Böyle bir çalışma size çok yararlı olabilir. Yalnız bilgileri kısa tutun ve özetlemeye çalışın.

Beyninize egzersiz yaptırın : Biliyorsunuzdur ki beyin egzersizleri bulunuyor bunu yapmak için ise basit matematik problemleri çözme ve mantık soruları yanıtlama oluyor. Evde bu tarz egzersizler yapabilirsiniz.

Evet arkadaşlar hafıza nasıl güçlenir bildiklerimi maddeler halinde yazdım emin olun bir etkisi mutlaka olacaktır. Sizler istediğinizi seçip yapabilirsiniz. İsteyenler hepsini uygulayabilir karar sizlerin.

hafızamı nasıl geliştiririm

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir