Halıdan Kusmuk Lekesi Nasıl Temizlenir

Halıdan Kusmuk Lekesi Nasıl Temizlenir

Halıdan Kusmuk Lekesi Nasıl Temizlenir

Halınıza kusmuk lekesi bulaştı ise hiç zaman kaybetmeden hemen müdahale etmelisiniz. Eğer katı bir kusmuk varsa halınızın yüzeyine zarar vermemek için spatula veya benzeri alet ile temizleme işlemi yapabilirsiniz. Spatula ile yapacaksanız temizleme işlemi yaparken kağıt peçete veya kağıt havlu yardımı ile lekeyi halı yüzeyinden emdirin. Şimdi tam detaylı olarak temizleme aşamasına bakalım isterseniz.

Temizleme Aşaması

Kazıma ve ana lekenin emdirme işlemi bitti şimdi arkadaşlar 1 çay kaşığı çamaşır deterjanı ve 1 bardak sıcak suyu karıştırıyoruz. Bu karışımı yapınca içersine 1 yemek kaşığı beyaz sirke koyun ve fırçalama işlemi yapmak için içersine tırnak fırçası batırıp fırçalayın. Ama burada en önemli nokta fırçayı karşıma fazla batırmamaktır buna çok dikkat edin. Halınızın yüzeyi çok ıslanır ise halının arka yüzeyi de iyicene ıslanır ve böyle olunca da kusmuk lekesi kokusu halının iç yüzeyinde kalır çıkması çok zor bir hale gelebilir. Halı zaten deterjan kokusunu aldı birde deterjan kokusunu alırsa o zaman hiç hoş olmayan bir durum ortaya çıkar ve buda bizi çok rahatsız edebilir.

Neyse biz konumuza devam edelim deterjan karışımı ile temizledik sonra halının üzerinde deterjan izleri olacak onları nemli ve temiz bir bez ile silin. Yağlı lekeleri çıkartmak için ise kuru temizleme sıvısı kullanın ve öylelikle temizleme işlemi uygulayın. Nemli olan bezi elinizden geldiğince emdirmeye çalışın. Temizleme işleminin sonlarına doğru geldiğinde kuru ve temiz olan havlu kullanıp silmeye çalışın kurutma işini yapmak için ise saç kurutma makinesini kullanabilirsiniz. Evet işlemimiz bu kadar arkadaşlar bu sayede kusmuktan kurtulabilirsiniz.

Halıdan Kusmuk Lekesi

halıdan kusmuk lekesi nasıl çıkar

halıdaki kusmuk lekesi

halıdaki kusmuk lekesi nasıl çıkar

halıda kusmuk lekesi nasıl çıkar

11 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. Beyaz sirke yerine elma sirkesi olurmu …..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.