Hamile kalmak için incir kürü ve tarifi İbrahim Saraçoğlu

Hamile kalmak için incir kürü ve tarifi İbrahim Saraçoğlu

Hamile kalmak için incir kürü ve tarifi İbrahim Saraçoğlu

İbrahim Saraçoğlu, hamile kalmak isteyen bayanlar için ” İncir kürü” tarifini verdi. Yumurta sayınız yeterli fakat gebe kalamıyorsanız, yumurta sayısını arttıracak, hamile kalmayı kolaylaştıracak incik kürü tarifini ve nasıl yapılır hazırlanır? Bilgilerini şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

Yapılışı:

2.5 su bardağı kaynayan su ( klorsuz olacak)  içerisine 8 tane kuru incir koyunuz ve 20 dakika tencerenin ağzı kapalı bir şekilde kaynatınız. Hemen ardından soğumasını bekleyiniz. Ilık olduğu zaman süzebilirsiniz. 1 seferde yada ikiye bölerek sabah, öğle akşam öğünlerinden 15 dakika önce aç karnına için.

Nasıl uygulanır?

2 defa 25 gün uygulanmaktadır. Her 25 günden sonra 7 gün ara vermeniz gerekmektedir. Toplamda uygulama süresi: 50 gündür. 7 gün verilen araları, uygulamaya dahil etmeyiniz! Her zaman günlük olarak hazırlayın, taze tüketin

Kuru incirleri ikiye kesin ve kaynayan suyun içerisine koyun. İncirlerin üzerin beyazımsı bir şeyler var ise, yıkayın ve tencereye öylelikle ilave ediniz.

Kimler için incir kürü önerilmez?

Eğer prolaktin yüksekliği var ise, bu kürü uygulamanız ve kullanmanız önerilmez!

Yumurta çatlatmak için kuru inciri şu şekilde hazırlamalısınız:

Kuru incirler altı dakika kaynatılır. İçerisine taze havuç dilimlenir. Havuç eklendikten sonra dört dakika daha kaynatılır. Böyle hazırlayıp içerseniz, yumurta çatlamasına yardımcı olur.

Kürü daha etkili bir hale getirmek için;

Orta boy beyaz soğanı ince bir şekilde kıyınız. Üstüne bir yemek kaşığı sumak serpin. Yemeklerden on dakika önce tüketin. Bu yöntemi haftada dört kere tekrar edebilirsimiz.  Ayrıca Bu yöntem yumurtalık kisti riskine karşı koruyucudur.

Yukarıda belirtilen kürü kullanmadan önce doktorunuza sormayı unutmayınız. Burada yer verdiğimiz konular bilgilendirme amaçlıdır. Kimlerin kullanmaması gerektiği konusunda açıklamayı yukarıda belirttik

Bu kürü kullanarak hamile kalanlar varmış. Özellikle kadınlar kulübü forumlarında konuları bile var. Okumanızı tavsiye ediyoruz. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi eğer yumurta sayınız yeterliyse ve bir türlü hamile kalamıyorsanız, kuru incir kürünü uygulayarak yumurta sayınız artacak ve böylelikle kolay hamile kalacaksınız. Kısır olup hiç hamile kalamayanlar için bu kür sanırım etkili olmayabilir. Yinede denemekte fayda var. Dediğimiz gibi uygulamadan önce uzman hekimlerden bilgi alınız.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir