Hamilelikte Giyim Nasıl Olmalı ? Önerileri Ve Modelleri İnceleyin

Hamilelikte Giyim Nasıl Olmalı ? Önerileri Ve Modelleri İnceleyin

Hamilelikte Giyim Nasıl Olmalı ? Önerileri Ve Modelleri İnceleyin

Kadınlarımız genel olarak hayatı boyunca 1 veya 2 kere hamile kalır. Hamile kaldığı zaman da 9 ay boyunca hem fiziksel , hem de duygusal değişimler yaşanır. Fiziksel ve duygusal değişimler olacağı için kadınlar günlük hayatlarında bu değişimlere ayak uydurmaları gerekiyor. Bu aşamada ilk sırada karınların genişliği , genişleyen bir kalça ve tabiî ki de kalınlaşan bacaklar oluyor. Bu yüzden kıyafet seçimi de bir hayli zor hale geliyor normal olarak.

Hamilelik döneminde bayanlarımızın en büyük sıkıntısından birisi de kıyafetler ve beden değişimi oluyor. Fakat birçok moda tasarımcıları hamile kadınlarımızı düşünerek birbirinden güzel ve farklı hamile kıyafetleri ile karşımıza geliyor. Özellikle birçok yerde hamile giyim mağazaları açılmış , hamile koleksiyonları ve kombinleri de içerisinde yer alıyor. O zaman hamilelikte kıyafet seçerken nelere dikkat etmemiz gerek isterseniz hep beraber göz atalım.

Hamilelikte Kıyafet Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Hamilelik bir süreçten oluşur ve bu süreç içerisinde ilk aylarında fiziksel olarak bir değişim olmaz. Bu yüzden ilk aylarınızda kesinlikle kıyafet alışverişi yapmayın çünkü daha ne kadar kilo alacaksınız değişim nasıl olacak bilmediğinizden dolayı daha erken olur. Size önerimiz ilk 5 ay olduğunuz zaman ufaktan kıyafetler alabilirsiniz. Paranızı harcarken bunları göz önünde bulundurun. Kıyafet alacağınız zaman kumaş seçimine de özen gösterin. Her zaman sentetik ve naylon olan kumaşlardan uzak durmanız daha iyidir. Naylon ve sentetik kumaşlar sizi sıcak tutabilir fakat zaten vücut ısınız fazla olacağından bir de bunları giyerseniz daha çok artış olabilir. Bunun yanı sıra açık renk ve geniş elbiseler tercih edin serin kalmanızı sağlar. Hamileliğin ileriki dönemlerinde göğüsleriniz büyüyecektir ve bu yüzden çok sıkmayan askılı meme yapısını tam destekleyen sütyenler bulunuyor onları tercih edebilirsiniz. Şunu da unutmayın hamilelik döneminizde meme dokunuz bozulursa bir daha tedavisi olmaz.

Hamilelikte Giyim Nasıl Olmalı

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir