Sağlık

Hamilelikte Organik Beslenme Ve Önemi

Beslenme düzeni hayatın her döneminde dikkat edilmesi gereken faktörlerden birisidir bunu herkes biliyor açıkçası. Ancak gebelik ve emzirme döneminde beslenme çok önemlidir gebeliğin gidişatı beslenmeye bağlıdır. Yapılan araştırmalara göre ise kimyasal ilaçlarla yetiştirilen meyve ve sebzelerin bebekler için zeka geriliğine yol açtığını ortaya koymuşlardır. Bu sebeple anne adayları organik beslenmeye önem vermeliler bunlara çok dikkat ediniz.

Organik beslenme neden önemlidir

Organik besinler organik tarım yöntemi ile yetiştirilmektedir ama diğerleri tarım ilaçları ile yapılmakta. Tarım ilaçları bilinçsiz bir şekilde kullanıldığı zaman sebze ve meyveler zararlı olabiliyor bu yüzden en ideali organik besinlerdir. Özellikle anne adayları çevrenin korunması ve sağlıklarının bozulmaması için kesinlikle organik besinleri tercih etmeliler. Günümüzde kullanılan tarım ilaçları insanları öldürüyor , meyve ve sebzeleri ise zararlı bir hale sokuyor.

Organik beslenmenin avantajları nelerdir

Organik olarak yetiştirilen besinlerde doğal ham madde kullanılır

Hayvansal üretimlerde yemlere kimyasal maddeler katılmaz ama diğerlerine katılır

Enerji kaynağı olarak güneş ve rüzgarlardan yararlanırlar

Kimyasal ilaçlar ve sentetik olan gübreler kullanılmaz

Organik ürünler bebek ve çocuk gelişiminde ne kadar önemlidir

Organik ürünler bebek açısından gerçekten çok önemlidir özellikle organik ürünler tercih etmezseniz hormonlar DNA üzerinde çeşitli olumsuzluklar yol açar. Bu sebepten dolayı da anneler ve emzirme döneminde olanlar çocukları için organik gıdalar tercih etsinler. Meyve ve sebzeler de oluşan zararlar anne adayları ve çocuklar tarafından tolero edilemez bunlara çok dikkat ediniz.

 Hamilelikte Organik Beslenme Ve Önemi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı