Hamilelikte Saç Dökülmesi

Hamilelikte Saç Dökülmesi

Hamilelikte Saç Dökülmesi

Hamilelikte saç dökülmesi birçok bayanın başına gelen durumlardan birisidir bizde hamilelikte neden saç dökülmesi oluyor çözümleri nelerdir onlar hakkında kısa bilgiler vereceğiz. Hamilelikte dikkat ve bakım çok önemlidir hanımlar ilk olarak bunu çok iyi bilmeliyiz. Sağlıklı bir bebek sahibi olmakla beraber anne adayının da kendisine çok özen göstermesi ve bazı konularda çok dikkatli olması gerekmektedir. Bu dönemlerde hamile kadının saçlar daha yumuşak ve canlı oluyor. Bu durumun sebebi hormondaki değişiklikler değildir. Gebelik döneminizde tüketilen beslenmenize dikkat edin bu saç sağlığınız açısından çok önemli bir durumdur.

Bazı anne adaylarının gebelikte saçları cansızlaşmış olabiliyor sizler burada sıvı tüketiminizi arttırmanız gerek özellikle kalsiyum açısından zengin olan süt ürünleri , peynir ve yoğurt bibi ürünleri bol bol tüketin. Bunların yanı sıra bolca portakal suyu içmeye özen gösterin. Gebelikte tükettiğiniz besinler eğer vücudunuza yeterli gelmez ise saç dökülmesi meydana gelir. Örnek verecek olursak tek tip beslenmeyi içeren diyetleri uyguluyorsanız o zaman sizde kesinlikle yan etki olarak saç dökülmesi olacaktır. Eğer anne düzenli bir şekilde sağlıklı beslenmezse hem bebekte , hem de kendisinde demir eksikliği oluyor buda annenin saçların dökülmesine neden oluyor.

Önerimiz arkadaşlar hamilelikte saçlar seyrekleşebilir sizler saçlarınızı kısa kestirerek daha dolgun hale getirip öyle koruyabilirsiniz. Bir yandan da şampuanlarla veya saç masajıyla da saçınıza canlı bir şekilde verebilirsiniz. Gebelikte saçlarım dökülüyor diye üzülmeyin çünkü hamileliğiniz bittiği zaman saçlarınız tekrardan eski dengesine kavuşacaktır. Halk arasında ise bazı batıl inanışlar vardır saçların kesilmemesi konusunda. Ya da saçlarını kestirmesi durumunda bebeğin öbrü azalırmış. Unutmayın ki arkadaşlar bu sadece bir hurafedir. Hem dinen , hem de bilimsel olarak hiçbir tutarlığı bulunmamaktadır sizler böyle şekilde inanmayın. Hamilelik sürecinizde ruh halinize uyan ve pratik olan saç modellerini tercih edebilirsiniz bu şekilde çok rahatlamış olursunuz ve kendinizi çok iyi hissedersiniz.

Hamilelikte Saç Dökülmesi

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir