Hamsi Balığının Yanında Ne Gider

Hamsi Balığının Yanında Ne Gider

Hamsi Balığının Yanında Ne Gider

Hamsi temizlenmesi biraz zahmetli ancak zahmetli olduğu kadar güzel bir lezzete sahip olan balık türüdür.

Bir farklı şekilde pişirilebildiği için hamsi konusunda birçok yemek çeşidi mevcut. Ancak insanlar hamsiyi kızartmayı tercih ediyor.

Normal balık kızartır gibi kızarttığınızda çıtır çıtır son derece iştah açıcı bir yemek haline geliyor.

Ancak hamsiyi tek başına servis etmek mümkün değil. Mutlaka yanında bir şeyler hazırlayarak farklı yemeklerle ve salatalarla desteklemelisiniz.

Bu şekilde sofranızda daha zengin görünecektir.

Brokoli Ezmesi 

Brokoli hem çok faydalı hem de balığın yanına en çok yakışan mezelerdendir. Brokoliyi isterseniz haşladıktan sonra sarımsak ve limon ile karıştırıp ezebilir isterseniz iri parçalar halinde bırakabilirsiniz.

Şakşuka

Şakşuka balık yemeklerinin olduğu masa da farklı bir lezzet olarak hazırlanıyor. Hem iştah açan görüntüsü hem de ağızda bıraktığı tat ile şakşuka balık yemeklerinin yanında hazırlanabilecek en güzel yemeklerden biri.

Humus

Birçok insan humusu çok bilmez. Ancak balık yapıyorsanız humusun zengin görünümünden faydalanmalısınız. Hazırlanması son derece basittir. Haşlanmış nohut ve tahin varsa 5 dk. gibi kısa bir sürede hazırlamak mümkün.

Mevsim Salata

Salata balık sofrasında en çok tercih edilen yan atıştırmalıktır. Gerek ezme salata gerekse mevsim salata balığın yanına çok yakışıyor.

Hamsiyi lavaşa sarıp yemeyi seviyorsanız o zaman biraz da ince kıyılmış soğan salatası daha da lezzetli olur.

Barbunya

Balığın yanında ek bir yemek olarak barbunya gayet hoş bir tercih olabilir. Üzerine maydanoz serperek daha hoş bir görünüm sunabilirsiniz.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir