Hamsi Buğulama Yanında Ne Yenir

Hamsi Buğulama Yanında Ne Yenir

Hamsi Buğulama Yanında Ne Yenir

Hazırlanması ve servis edilmesi zor olsa da tüketilmesi ayrıca lezzetli bir yemek olan hamsi buğulama dönemsel olarak tüketilen bir yemek çeşididir.

Özellikle Karadeniz bölgesinde kendisine has bir şekilde hazırlanan hamsi buğulama çeşitli yemek tatları ile birlikte servis edilmesi gerekir.

Balığın tadını bozan herhangi bir garnitür veya yemek asla tercih edilmemesidir.

Domates Çorbası

Hamsi buğulama öncesinde çorba son derece önemli bir tercihtir. Bu kapsamda domates çorbası hazırlanması ve sunulması ile kolay bir lezzettir.

Elbette bazı dönemlerde kaliteli domates olmaması durumunda ise daha önceden hazırlanan domates konservesi harika bir çözüm yolu olarak ön plana çıkar.

Mercimek Çorbası

Kışları tüketilen hamsi buğulama öncesinde çorba tercihi son derece önemlidir. Mercimek çorbası hazırlanması zahmetli olsa da vitamin deposu olmasından dolayı tercih edilir.

Bu kapsamda hamsi buğulamanın yanında bol limonlu mercimek çorbası servis edilebilir.

Çoban Salatası

Balığın yanında en fazla tercih edilen salata türü çoban salatadır. Her mevsimde hazırlanabilen ve sunumu özenli bir şekilde yapılması gereken çoban salata çeşitli zamanlarda limon ve baharat ile sunumu yapılır.

Patates Kızartması

Balığın buğulama çeşidi yanında en fazla tercih edilen tat ise patates kızartmasıdır. Özenli bir şekilde hazırlanan patates kızartması hamsi buğulamanın yanında tercihen sunumu yapılabilir.

Patlıcan Salata

Balığın yanında tüketilen salatalar son derece özenli bir şekilde hazırlanması gerekiyor. Patlıcan salata da mevsiminde alınacak taze patlıcanlar ile közde hazırlanarak sunumu yapılmalıdır.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir