Hamsi Tava Yanında Ne Yenir

Hamsi Tava Yanında Ne Yenir

Hamsi Tava Yanında Ne Yenir

Balık mevsim, geldiğinde mümkün olduğunca çok fazla balık tüketmek gerekir. Omega 3 açısından zengin bir besin olan balık beyin gelişimi ve sağlığı açısından önemli bir yer tutar.

Özellikle çocukların tüketmeleri faydalıdır, anne adayları ve emziren annelerin tüketmeleri de bebeklerin beyin gelişimi için önemlidir.

Balığın her türlüsünü yemek gerekir fakat en çok sevilen balıklardan biri olan hamsi tüketimi diğer balıklara göre daha fazladır.

Hamsin buğulaması, tavası, pilakisi yapılır. Hamsi tava en çok rağbet gören şeklidir.

Marul Salatası 

Tavada kızarmış balıkla birlikte mutlaka yenen marul salatasını içerisine taze soğan, domates, yeşillikler doğrayarak zenginleştirebilirsiniz.

Sarımsaklı Roka Salatası

Rokayı ince ince doğrayıp tabağa alın ve sarımsaklı limon ilavesi ile birlikte nefis bir salata yapmış olursunuz. Üzerine zeytinyağı gezdirerek servis edebilirsiniz.

Sarımsaklı Ispanak Salatası

Aynı roka gibi ıspanakları da ince ince doğrayıp bir tabağa alın, sarımsak, zeytinyağı ve limonu karıştırıp üzerine gezdirin mükemmel bir lezzet oluyor mutlaka denemelisiniz.

Soğan Salatası

Soğanlar halka halka dilimlenir ve balık tavasında kızartılır, sarımsaklar dişleri ayrılır ve soğanlarla birlikte tavada kızartılır.

En son domatesler halka halka dilimlenip kızartılır ve diğer soğan ve sarımsaklar tekrar tavaya alınarak hepsi karıştırılır.

Genişçe bir tabağın içine alınır ve üzerine limon sıkılarak servis edilir. Balığın yanına en çok yakışan salata çeşitlerinden biridir.

Şalgam Suyu

Tavada hamsi yiyecekseniz yanında soğuk bir içecek iyi gider, şalgam suyu ise en çok tercih edilenler arasındadır.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.