Hamsinin Yanında Ne Gider

Hamsinin Yanında Ne Gider

Hamsinin Yanında Ne Gider

Hamsi yemeği, Karadeniz yöresine ait olan bir yemek çeşididir. Hamsili pilav, hamsi buğulama, hamsi çorbası ve hamsi diblesi gibi çeşitleri bulunan hamsi yemeği, Türk mutfağının vazgeçilmez yemekleri arasındadır.

Hamsi balığı, hamsi yemeğinin başlıca temel malzemedir. Hamsi yemeğinin yanında birçok yemek gidebilir. Peki, hamsinin yanında ne gider?

Soğan Piyazı

Soğan piyazı, soğan, sumak ve gerekli baharatlar kullanılarak yapılır. Soğan piyazı, başlıca temel malzemesi soğan olan bir çeşit salatadır.

Soğan piyazı, hamsinin yanında gidebileceklerin arasında tercih edilenlerdir.

Çorba

Çorba, sulu yemek çeşitlerindendir. Çorbanın birçok çeşidi bulunur. Özellikle hamsinin yanında gidebilecek çorbalar arasında mercimek çorbası ve sebze çorbası yer almaktadır.

İsteğe göre tercih edilen çorba çeşitleri, hamsi yemeğinin yanında gidebilir.

Bulgur Pilavı

Bulgur pilavı, bulgur, yağ, su ve gerekli baharatlar atılarak yapılan bir pilav çeşididir.

Türk mutfaklarında oldukça fazlaca tercih edilen bulgur pilavı, hamsi yemeğinin yanında gidebilecek bir yemek çeşididir.

Patates Püresi Veya Patates Salatası

Patates püresi ve patates salatası, patates ile yapılan yemek çeşitlerindendir. Her iki yemek çeşidi de hamsi yemeğinin yanında gidebilir.

Genellikle patates ile yapılan yemekler arasında tercih edilen patates püresi ve patates salatası hamsi yemeği ile iyi gidebilir.

Salata

Salata, sebzeler kullanılarak yapılır ve birçok çeşidi bulunur. İsteğe göre seçilen sebzeler ve gerekli baharatlar kullanılarak yapılan salata, hamsi yemeğinin yanında gidebilir.

Salata, hamsi yemeğinin yanında güzel bir ikili olur.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.