Hasanpaşa Köftesi Yanına Ne Gider

Hasanpaşa Köftesi Yanına Ne Gider

Hasanpaşa Köftesi Yanına Ne Gider

Hasanpaşa köftesi, köfte ve patates püresinin buluştuğu harika lezzetlerdendir. Köfte ve patates püresi birbirine çok yakışır birde kaşar peyniri ilave olunca lezzeti bir kat daha artar.

Hasanpaşa köftesini en özel misafirlerinizi ağırlarken bile rahatlıkla yapabilirsiniz. Hem lezzetli, hem şık, hem de yapması çok kolay olan bir tariftir.

Aynı zamanda besleyici ve protein bakımından yüksek bir niteliğe sahiptir. Hasanpaşa köfte ile birlikte bir çok yemek ve salata çeşitleri tüketebilirsiniz.

Pilav

Püreli köfte olan Hasanpaşa köfte yanında pilavla birlikte çok güzel olur. İster pirinç pilavı olsun, ister bulgur pilavı olsun her ikisi ile birlikte yenebilir.

Pirinç pilavının içine mısır taneleri veya garnitür atabilirsiniz. Bulgur pilavı isterseniz de sebzeli veya domatesli olarak deneyebilirsiniz.

Cacık

Yoğurt ve salatalığın buluştuğu bir cacıkla Hasanpaşa köftesini birlikte yiyebilirsiniz.

Havuç Kızartması

Havuçları rendeleyip hafif kızartın ve genişçe bir tabağa alın üzerine sarımsaklı yoğurt yapıp karıştırın ve üstlerine ceviz taneleri atın. Hasanpaşa köftesi ile birlikte servis edin.

Mercimek Çorbası

Köfteden önce mercimek çorbası ikram edebilirsiniz, sıcak mercimek çorbası içmeyi hiç kimse geri çeviremez.

Salata

Domates salatası veya marul salatası yaparsanız bu güzel yemekle birlikte yenmesi iyi olur.

Taze Börülce Salatası

Hasanpaşa köfte tat ve görüntü olarak ağır bir yemektir, bu yemeğin yanında salata çeşitleri nefis olur.

Taze börülceleri kaynar suda haşlayıp, üzerine sarımsak, zeytinyağı, tuz ve limon karışımı gezdirerek güzel bir salata yapıp servis edebilirsiniz.

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.