Haşlamanın Yanına Ne Gider

Haşlamanın Yanına Ne Gider

Haşlamanın Yanına Ne Gider

Haşlama, et yemekleri arasında en fazla tercih edilen yemeklerden biridir. Haşlama etin sağlıklı bir şekilde vitamin değerlerinin kaybedilmeden pişirilmesi ile aynı zamanda içine eklenen sebzelerin de vitamini ile zenginleştirilerek hazırlanan oldukça sağlıklı ve lezzetli aynı zamanda besleyici bir yemektir.

Haşlama yanına eklenecek olan bir kaç çeşitle de daha da zengin bir hale getirilerek bol çeşitli bir sofra elde edilebilir.

Şehriyeli Pirinç Pilavı

Şehriyeler biraz yağ ile tencerede kavrulduktan sonra pirinçler eklenir ve yeterli miktarda su konarak şehriyeli pirinç pilavı elde edilir.

Haşlama yanında olmazsa olmaz yemeklerden birisi şehriyeli pirinç pilavıdır.

Kırmızı Lahana ve Havuçlu Salata

Kırmızı lahananın ince ince doğranarak ve havuçların da rendelenmesi ile hazırlanmış olan bir salata haşlama yemeğinin yanında harika bir garnitür olarak servis edilebilir.

Salata biraz zeytinyağı ve biraz da limonla lezzetlendirilmelidir.

Soğan Piyazı

Et yemeklerinin yanında severek tüketilen besinlerden biri olan soğan piyazı haşlama yanında da tercih edilebilir.

İnce halkalar halinde doğranmış olan soğana maydanoz, sumak ve limon eklenerek yapılan soğan piyazı et haşlama yanında lezzetle tüketilecektir.

Yaprak Sarması

Et haşlama yemeğinin yanında servis edilebilecek soğuk bir zeytinyağlı çeşidi olarak yaprak sarması tercih edilebilir.

Hem sofranın daha çeşitli olması hem de lezzetin artarak yemeğin daha keyifli hale gelmesi için, yaprak sarması güzel bir tercih olacaktır.

Közlenmiş Patlıcan ve kırmızı biber garnitür

Közlenmiş patlıcan ve kırmızıbiber de biraz zeytinyağı ve limonla lezzetlendirerek et haşlama yanında servis edilebilir.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir