Hastalar için okunması gereken dualar

Hastalar için okunması gereken dualar

Hastalar için okunması gereken dualar

Hastalıkta, sağlıkta Allah’tan gelmektedir. Burada yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta var; her şey Allah’tan geliyor diye işi oluruna bırakmamalıyız. Kendimize çok dikkat etmeliyiz. Sonuçta bu beden bize emanet edildi, ona iyi bakmalıyız! Her şeyi oluruna bırakmak, tembellik etmek olmaz! Temizlik imandan gelir! Sözü çok önemli ve aynı zamanda değerli bir kelimedir.  Yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmeli. Elimizi yıkamalı, kişisel temizliğimize özen göstermeliyiz. Biz bunlara dikkat edelim ve sonrasında Allah’a dua edelim.

Bazı hastalıklar doğuştan gelmekte, kimisi ise sonradan insanın başına gelmektedir. Ağlamak ve ah etmek yerine, Allah’tan şifa dilememiz gerekmektedir. Hz. Muhammed (s.a.v) efendimiz, hastalar için her zaman dua edilmesi gerektiğini, özellikle vurgulamaktadır. Siz dua edin ve gerisini Allah’a havale edin. İnşallah derdinize derman bulacak ve sağlığınıza kavuşacaksınız.  Bir takım hastalıklar karşısında tıp bile çara bulamamaktadır. Bu yüzden ağır hastalar için okunması gereken dualar vardır. Nihat hatipoğlu ve cübbeli ahdet hoca bu konuda bir çok tavsiyede bulunuyor ve dua etmemiz gerektiğini söylüyorlar. İşte hastalar için okuyabileceğiniz dualar. Hastalara yedi kez okunması rivayet edilen duayı ayrıca burada paylaşacağız.

Hayatta hiçbir şeyden umudumuzu kesmemeliyiz. En büyük zenginlik sağlıktır. Siz iyi bir kul olduğunuz sürece Allah sizi her türlü beladan ve hastalıktan emin olun koruyacaktır. İbadetin gerekliliğini ve şartlarını yerine getirmeliyiz. Hastalarımız için sadece dua değil namaz kılarak dua etmek, daha hayırlı olacaktır diye düşünüyorum.

hastalar-icin-dua

https://www.youtube.com/watch?v=YHJdhNQJdXA

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.