hastane bebek doğum odası süsleme

hastane bebek doğum odası süsleme

hastane bebek doğum odası süsleme

Bebek sahibi olmak, bir kadın ve erkek için dünyanın en güzel duygusu olsa gerek. İnsan bu duyguyu tarif bile edemez. O kadar farklı ve değişik bir duygu ki, Onu siz sadece içinizde yaşarsınız. Bebeğiniz dünyaya gelmeden evvel, önceden hazırlıkları ve neler yapılması gerektiği konusunda bilgi sahibi olursunuz. Bugün hastane bebek odası süslemesi hakkında bilgiler ve yapılması gerekenleri sizlerle paylaşacağım. Bizim kültürümüzde bebek doğduğu zaman hastane odası ve kapısı süslenmektedir.

Özel hastaneler genelde bütün hazırlıkları kendileri yapmaktadır. Siz ekstrada süs ve yiyecek almanıza gerek yoktur. Onlar her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünürler. Benim gibi devlet hastanesinde doğum yaptıysanız, Bütün bu külfeti ve meşakkati siz çekeceksiniz demektir.

Misafirler  ve kendimiz için hangi yiyecekleri içecekleri temin etmeliyiz?

Lohusa Şerbeti hem anne için hem misafirler için çok lezzetli bir içecektir. Annenin sütünün artması için faydalıdır. Misafirlerinizle sizlerin ağzına layık bir içecek diyebiliriz. Hastaneye giderken bardak ve sürahi götürün şerbeti bunlarla ikram ediniz.  Sürahi ve bardaklar cam olduğu için gazeteye sarılıp, poşete öyle konulmalıdır. Dikkat edin kırılmasınlar. Birde pastanede çok güzel özel misafirleriniz için ikramlıklar satılıyor. Farklı bebek kurabiyeli çikolatalar alabilirsiniz.

Bir çok tatlı çeşidini misafirlerinize sunabilirsiniz. Başta lokum, kurabiye, badem ve kestane şekeri gibi çok sevilen tatlılar olabilir. Bunun dışında aklınıza gelen ve hoşunuza giden başka değişik tatlıları yapabilir yada pastaneden satın alabilirsiniz.

Hediyeler

Hediye olarak misafirleriniz için lavanta kesesi yada sabunlar hazırlayabilirsiniz. Çok güzel kokan sabunları el yapımı süslemelerle faklı hale getirebilirsiniz.

Bebek odası süslemesinin olmasa olmazı kapı süsü diyebiliriz. İster hazır, dilerseniz kendiniz netten görsellere bakarak evinizde vaktiniz varsa yapabilirsiniz.  Anı defteri ve lohusa tacı kesinlikle olması gerekmektedir. Eğer bunları siz yapamıyorsanız, çok uygun fiyatlara lohusa tacı yada bebeğinize özel anı defteri yaptırabilirsiniz. Hiç uğraşamam diyorsanız, hazır satın alabilirsiniz.

Fotoğraf çekmeyi unutmayın. Bebeğiniz ileride büyüdüğü zaman bu anları çok sevecek ve hoşuna gidecek. Fotoğraf çekmek aynı zamanda sizlere moral ve neşe verecektir.

Anı defterine, gelen misafirlerinize bir şeyler yazdırabilirsiniz. Gerçekten çok keyifli ve farklı oluyor. Her gelen akrabanız ve misafirleriniz çocuğunuz ve sizin için iyi temennilerde ve dileklerde bulunacak.. Hoşunuza gitmez miydi?

bebek odasi susleme el yapimi bebek odasi susleme malzemeleri bebek odasi susleme modelleri bebek odasi susleme tulu bebek odasi susleme dogum odasi susleme en guzel bebek susleme odalari hastane bebek odasi susleme ornekleri hastane odasi dogum odasi susleme hastane odasi susleme kiz bebek odasi susleme

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir