Kadınca

Havlu kenarı örnekleri ve modelleri

Havlu kenarlarını büyüklerimiz zamanında özenle ve hevesle yaparlardı. Şimdilerde ise rağbet biraz azaldı. Gençlerimiz artık hazır ürünlerden yana seçim yapmaktadırlar. Sizlerde benim gibi sade beyaz havlularınızın kenarlarını süsleyebilirsiniz. İğne oyası ile havlu kenarlarını süslemek biraz meşakkatli ama bazen keyifli bir hal alabiliyor.

İster hobi, dilerseniz para kazanmak için sizlerde evinizde çok güzel havlu kenarları örebilirsiniz. Çeyizlerinize farklılık katan bu el emekleri zor olduğu gibi, bazı modelleri ise çok kolaydır. Almış olduğunuz kaliteli havluların güzelliğine güzellik katmak istiyorsanız, kenar kısımlarını iğne oyaları ile süsleyin. Günlük hayatta en çok kullandığımız ev eşyalarının başında havlular gelmektedir. Sadece banyoda değil, mutfakta ve portmantolarda her yerde ihtiyacımızı fazlası ile görmektedirler. Kenarlarını süslediğiniz havlular aynı zamanda bulundukları mekana dekoratif ve şık bir hava katacaktır.

Yeni ve modern havlu kenarlarını sizlerde evinizde örerek, boş zamanlarınızı değerlendirebilirsiniz. Değişik ve farklı desenleri olan havlu kenarlarının en çok, çiçekli, papatyalı ve güllü tasarımları ön plana çıkmaktadır.  Havlu kenarı süslemelerinin olmazsa olmazı çiçek desenleridir. Sadece bu motiflerle sınırlı değildir. Boncuk işlemeli ve kuğulu modeller unutulmamalıdır. Eğer mutfak için havlu kenarı modeli örecekseniz, meyveli desenlerden yana tercih kullanmanızı öneriyoruz. En güzel meyveli havlu kenarlarının başında çilekli, muzlu, ve elmalı modeller gelmektedir.

pembe beyaz havlu kenari danteli

Bazı hanımlarımız internetten örmüş oldukları havlu kenarlarını satmakta ve güzel paralar kazanmaktadırlar. Ev hanımıysanız ve boş zamanınız var ise, bence ek iş imkanı olarak bu durumu değerlendirebilirsiniz.

kirmizi siyah havlu kenari ornekleri

Annelerimiz eskiden çocukları için elinden geldiğince çeyizlik örgüler örerlerdi. İlk örecekleri el emeklerinin başında havlu kenarları gelmekteydi.  Günümüzde çeyizden ziyade kar etmek ve para kazanmak için örülmektedir. El işleri ile uğraşanların sayısı oldukça azaldı. Herkes işin kolayına kaçıyor ve el emeğiyle örülen havlu kenarlarını satın alarak çeyizlerine ekliyorlar. Boş zamanı olanlar bence  kendi havlularını kendileri süslesinler derim. Bazılarımız hayal gücünü kullanarak kendisine özgü havlu kenarları örmektedirler. Kimilerimiz ise benim gibi, burada yer alan örnek modellerden istifade etmektedirler.

havlu kenarlari

En çok örülen havlu kenarı örnekleri hangileridir?

  • Çeyizlik havlular,
  • Mutfak havluları,
  • Banyo havlu kenarları,
  • Damat havlu kenar örnekleri
  • Dantelli iğne oyalı havlular

havlu kenari ornekleri

Yukarıda saydığımız modeller en çok tercih edilen ve örmesi zevkli olan havlu kenarı modelleridir. Aralarından sizlerde beğendiğiniz ve kolay örebileceğiniz örneği seçebilirsiniz. Şimdi sizler için birbirinden yapılışı kolay zor olmayan havlu kenarı modellerini paylaşacağım.

havlu kenari modelleri havlu kenari igne oyasi ornekleri havlu kenari dantelleri havlu kenari dantel modelleri en guzel havlu kenari ornekleri ceyizlik havlu kenari ornekleri

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı