HDMI Kablo Olmadan TV’ye Bağlanma Nasıl Yapılır?

HDMI Kablo Olmadan TV’ye Bağlanma Nasıl Yapılır?

HDMI Kablo Olmadan TV’ye Bağlanma Nasıl Yapılır?

HDMI kablo olmadan TV’ye bağlanma konusunda doğru kablolara hakim olmanız ve bu kablolara göre işlemlerinizi yapmanız en sağlıklı yöntem olacaktır. Bu nedenle yapmanız gereken, önce TV kitapçığını kontrol etmek olabilir. Eğer kitapçık var ise açıklamalar sizi yönlendirecektir. Bilgisayar çıkışı için DVI çıkışını kullanacaksınız. Led TV ile bilgisayar arasında ses ve görüntü bağlantısı sağlayacak olan HDMI kablosu ile işlem yapabilirsiniz. Bu kablo ortalama iki metredir. Bunun için bilgisayarınızı buna yakın yere getirmelisiniz. HDMI olmadan da bazı dönüşüm kablolarını kullanarak işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Pc’yi Televizyona Bağlamak HDMI

HDMI olduktan sonra, kumanda ile A/V kanalına gelmelisiniz. PC’nizi DVD oynatıcı olarak düşünebilirsiniz. Bundan sonra bilgisayar ekranını televizyonda görebilirsiniz. Farklı markalar ve modeller ile alakalı farklı çözüm yollarını görebilirsiniz.

Pc’yi Televizyona Bağlamak Kablosuz

Pc’yi televizyona kablosuz olarak bağlamak için, VGA bağlantı noktası, Svideo bağlantı noktası, DVI bağlantı noktası, HDMI bağlantı noktası, kompozit video bağlantı noktası, bileşen video bağlantı noktaları gibi noktaları görebilirsiniz. Hangisini kullanmak istiyorsanız, buna göre seçimlerinizi yapabilirsiniz. VGA ve DVI bileşen kablolarının ses sinyallerini desteklemediğini bilmelisiniz. HDMI kablolarında ses sinyali desteği vardır; ancak bu da etkin olarak video kartları sesini desteklemez. HDTV ses girişi sahibi iseniz, bilgisayarın ses kartından TV’ye kablo çekebilirsiniz. Bilgisayarınızın ihtiyacının olduğu video ses desteğini almanız gerekmektedir.

HDMI Kablo Olmadan TVye Bağlanma Nasıl Yapılır

29 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir