Helin İsminin Anlamı Ne ? Hangi Manaya Gelmektedir?

Helin İsminin Anlamı Ne ? Hangi Manaya Gelmektedir?

Helin İsminin Anlamı Ne ? Hangi Manaya Gelmektedir?

Son dönemde kız çocuklarına aranan farklı isimler olduğunu görüyoruz. Eriten,yakan anlamlarına gelmekte olan Helin ismi hiç şüphesiz bu isimlerin en başında geliyor denebilir. Helin ismi bir çok anne ve babanın tercih ettiği isimlerin başında gelmektedir. Son derece farklı olması ve anlamı üzerinde çeşitli anlamlardan en iyilerinden birine denk gelmesi noktasında önemli. Manevi açıdan bakacak olursak önemli bir yere sahip olduğunu söylemek doğru olmaz. Herhangi bir kutsal kitapta ismin yer aldığını görmüyoruz. Bununla beraber Helin isminin farklı düşüncelerin yanı sıra Arapça değil Kürtçe kökenli bir isim olduğunu görebilmek mümkündür. Son derece farklı bir isim olması ve kulağa hoş gelmesi hususunda  anne ve babaların tercih ettikleri bir isim olarak karşımıza çıkıyor.

İsmin harf analizine bakacak olursak neler söyleyebiliriz. Helin isminin anlamı noktasında her harfi farklı bir ipucu vermektedir. Bu ipuçlarına sırası ile bakacak olursak ilk üç harfinde şunları söyleyebiliriz. Sakin ve durağan, sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden, sanatsal yeteneğe sahip olan anlamlarına gelmektedir. Son iki harfi ise kırılgan ve sağduyulu manalarını taşımaktadır.

Helin isminin sözlük anlamına ise bakacak olursak eriten, yakan anlamlarına geldiğini görmekteyiz. Bir çok ismin yanı sıra son derece gizemli bir anlama sahip olması, kulağa hoş gelmesi ve farklı bir isim olması noktasında önem taşıyor denebilir.  Net bir kız ismi olması noktasında da öne çıkıyor.

Helin İsminin Anlamı Ne

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir