Dini Konular

Her Sıkıntıyı Gideren 7 Ayeti Kerime Hangisidir? Okunuşları Burada

Sıkıntılı zamanlarınızda Allah’tan yardım istemekten başka elinizden gelen bir şey yok. Bu nedenle de her zaman her sıkıntıyı gideren 7 ayeti kerime sayesinde huzur ile dolabiliyorsunuz. Eğer ki kerimeleri abdestli bir şekilde üzerinizde taşırsanız o zaman emin olun ki bir başkası hiçbir şekilde sizler hakkında kötü bir kelam edemez. Bu ayetleri taşıyorsanız o zaman herkes tarafından sevilirsiniz, yalnız kalmazsınız. Bu ayetleri üzerinde taşıyan kişi hiçbir şekilde dünya hayatında bir kötülük ile karşılaşmaz.(her derde deva dua hangisi) Hiç kimse bu kişiye zarar veremez. Bu kişi düşmanlarına bile her zaman üstünlük sergileyebilir. Ne olursa olsun bu ayetleri üzerinde taşıyan kimsenin her zaman bir çıkış yolu her şekilde vardır.

7 Ayeti Kerime Duası

Öncelikle tüm bu iyilikleri ve korumaları yapan ayetlere bakmak gerekiyor. tevbe suresi 9-51, yunus suresi 10/107, Hud Suresi 11/6, hud suresi 11/56, Ankebut suresi 29/60, Fatır Suresi 35/2, Zümer Suresi 35. Bu ayetler ve sureler içerisinde 7 Ayeti kerime yer almış oluyor.

7 Ayetler Duası ve mucizeleri

Görüldüğü üzere bu ayetler ve ayetlerin meydana getirmiş olduğu olumlu durumlar bunlardır. Her zaman Allah’a sığınmak ve kötülükler için yardım istemek gerekmektedir. Böylece emin olun ki kendinizi çok daha özgür ve rahat, güçlü hissetmiş olacaksınız. Her zaman bu ayetleri üzerinizde taşımanız da çok önemlidir.

sıkıntıyı gideren ayetler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı