Hindinin Yanında Ne Gider

Hindinin Yanında Ne Gider

Hindinin Yanında Ne Gider

Hindi yemeğini farklı farklı pişirme teknikleri ile yapabilirsiniz. İsterseniz haşlamasını yapın, isterseniz fırında pişirin, isterseniz ızgara yapın, isterseniz de tavada yağda kızartın.

Tüm pişirme tekniklerinde de harika bir tat elde edeceğinizden uşkunuz olmasın Hindi etinin yağlı ve de sulu olması sebebi ile hangi pişirme tekniğini kullanırsanız kullanın başarılı bir sonuç elde edeceksinizdir.

Hindinin yanında hangi ara sıcak ya da yemekleri, salataları hazırlayabilirsiniz diye küçük bir araştırma yaptık.

Pirinç Pilavı

Tane tane demlenen mis gibi tereyağı kokan bir pirinç pilavı ile hindiyi konuklarınıza ikram edebilirsiniz.

Bulgur Pilavı

Hindi yemeğini hazırlarken mutlaka yanına bir bulgur pilavı da yapmanız gerekmektedir. Hindinin suyu ile yapacağınız bulgur pilavı tadına doyum olmaz bir hal alacaktır.

Kuskus

Kuskus et yemeklerinin yanına sık sık pişirilen ve de çok yakışan bir karbonhidrat türüdür. İsterseniz sıcak suda haşlayarak servis yapabileceğiniz gibi pilav pişirirken kullandığınız teknik ile de kuskusu pişirebilirsiniz.

Yağ ve de tuz ile tatlandırdıktan sonra, hindi yemeğinizin yanında artık yerini alabilir.

Çoban Salata

Soğan, yeşil soğan, maydanoz, biber, salatalık malzemelerine bir de domatesi ekleyip hepsini küçük küçük doğradıktan sonra, çoban salatanıza bolca nar ekşisi ve de tuz, pul biber ilave ettikten sonra hindi yemeğinize eşlik edebilir.

Fırında Patates

Kalın dilimler halinde doğradığınız patateslerinizi yağlı kağıt üzerinde fırına atın. Bir tutam tuz ve de yağ ile bu sonucu elde ettiğinize inanamayacaksınız.

Tabi ki hindi yemeğinizin yanında servis edebilirsiniz fırınlanmış patateslerinizi.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir