Hostes Nasıl Olunur? Hostes Olma Şartları Nelerdir? | 2021

Hostes Nasıl Olunur? Hostes Olma Şartları Nelerdir? | 2021

Hostes Nasıl Olunur? Hostes Olma Şartları Nelerdir? | 2021

Hosteslik hakkında bilgi edinmek ve hostes olmak isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Hostes olmak güzeldir fakat biraz zordur diyebiliriz. Bu iş ile ilgili kafanıza takılan her soruya, yazımızdan yanıt bulabileceksiniz. Hostes nasıl olunur thy veya hostes nasıl olunur pegasus gibi birçok sorunun yanıtı yazımızda yer alacak. Aynı zaman hostes olma şartları 2021 hakkında da bilgiler vereceğiz. Kabin memuru olmak kadar kabin memuru maaşı ne kadar merak edilmektedir. Hostes maaşı ne kadar sorusuna bu sayede yanıt bulacaksınız, tüm bilgiler yazımızda yer almaktadır. Kabin memuru maaşı 2021 hakkında tüm bilgiler yazımızda.

 

Hostes Nasıl Olunur ?

Her şeyden önce bu mesleğe ilgili olduğunuzu her fırsatta belirtmeniz gerekecektir. Bundan sonra hostes ilanları hakkında araştırma yapmanız ve güncel hostes ilanlarını takip etmeniz gerekecektir. Her uçak şirketi veya uçak firması, farklı şartlar aramaktadır. Hostes olma şartları her firmada farklıdır. THY hostes olma şartları veya Pegasus hostes olma şartları da merak edilmektedir. Birçok bilinen uçak firmasının hostes olma şartını sizlerle paylaşacağız.

Şirketlerin kendi sitelerini takip edebilir veya iş ilanları sitelerini takip edebilirsiniz. Bu şekilde hosteslik ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Başvuruda genel şartlar sıralanmaktadır fakat mülakat sırasında birçok konudan teste tabi tutulacaksınız. En temel şartları; İngilizce bilmek, kilo ve boydur. Bu şartları karşıladıktan sonra gerisi çok basittir. İngilizce sınavı, her şirkette farklı olabilmektedir. Bazı firmalar, İngilizce konusunda orta düzeyi yeterli bulmaktadır fakat bazı firmalar, ileri düzey İngilizce istemektedir. Ayrıca yakışıklı, güzel veya çekici olan insanlar, hosteslik mesleği için daha uygun görülmektedirler. Bu sebep ile hosteslik sınavına giderken, kesinlikle dış görünüşünüze özen göstermeniz gerekecektir. Tüm bu aşamalardan sonra sizlere hostesliği neden istediğinizi sorarlar ve psikolojik testlere tabi tutulursunuz. Sosyal olarak işi hazır olup olmadığınız kontrol edilir. Ayrıca kabin memurluğu ile ilgili de birçok soru sorulacaktır. Hostelik hakkında bilgi edinmeniz, mülakat sırasında yardım edecektir. Bu sayede kabin memuru nasıl olunur sorusuna yanıt vermiş olduk.

Nasıl hostes olunur?

Kabin Memuru Olma Şartları

Her firmanın aradığı kabin memuru olma şartı farklıdır. Hem genel kabin memuru olma şartları hem de firmaların istediği kabin memuru olma şartlarından bahsedeceğiz.

 1. Havacılık Sağlık Talimatına göre sağlık probleminin olmaması
 2. Erkekler için askerlik sorunun olmaması veya en az 2 yıl tecilli olması
 3. Akıcı şekilde İngilizce konuşuyor olmak, İkinci dil bilmek tercih sebebidir
 4. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak (Global hava yolu şirketleri bu şartı aramamaktadır)
 5. İyi derecede yüzme bilmek
 6. Dış görünüşe özen göstermek
 7. Yara izi, yanık izi, dövme ve piercing olmaması
 8. Erkekler için en az 170 boyunda olmak (Boy ve kilo şartları firmalara göre değişmektedir)
 9. Kadın adaylar için en az 160 boyunda olmak
 10. En az ön lisans mezunu olmak
 11. Pasaport sahibi olmak
 12. Bir kabin memurunda aranan genel şartlar bu şekildedir. Boy ve kilo oranları, firmalara göre değişmektedir. Her firma aynı boyu istememektedir.

THY Hostes Olma Şartları

Uçak taşımacılığı sektöründe ülkemizi gururla temsil eden THY, birçok şartı isteyen şirketletden biridir. Türk Hava Yollarında hostes olmak için birçok özelliği barındırmanız gerekmektedir, bu şekilde THY hostesi olarak görev alabilirsiniz. THY, düzenli olarak kabin memuru ilanı açmakta ve kabin memuru alımı yapmaktadır. Türk Hava Yolları kabin memuru olma şartları veya Türk Hava Yolları hostes olma şartları aşağıda yer aldığı gibidir.

 1. İleri seviyede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil, tercih sebebidir)
 2. En az lise mezunu olmak
 3. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 4. 19 yaş ile 27 yaş aralığında olmak
 5. Adli Sicil Kaydı temiz olmak
 6. Uçuşa problem olacak sağlık probleminin olmaması
 7. Fiziki problem olmaması
 8. Herhangi bir havacılık kuruluşunda disiplinsizlik, sağlık veya sicil yetersizliği konularından ayrılmamış olmak
 9. THY Erkekler için 170 ile 185 cm aralığında boy istemektedir.
 10. THY Kadınlar için 160 ile 175 cm aralığında boy şartı koymuştur.

Ayrıca boy ile kilo doğru orantılı olmak zorundadır. Boyuna göre aşırı kilolu veya aşırı zayıf kişiler, tercih edilmemektedir.

Kabin memuru olma ve kabin memuru maaşları

Pegasus Hostes Olma Şartları

Tecrübesiz kabin memuru alımı ve tecrübeli kabin memuru alımı, Pegasus tarafından yapılmaktadır. Bu yazımızda tecrübesiz kabin memuru şartları ve tecrübesiz kabin memuru nasıl olunur bunlardan bahsedeceğiz. Pegasus’ta hostes olmak için birçok başvuru şartını karşılamanız gerekmektedir, bu şartlar aşağıda listede şeklinde verilmiştir.

 1. En az ön lisans mezunu olmak
 2. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 3. İyi derecede İngilizce bilmek, ikinci dil tercih sebebi olarak belirtilmektedir
 4. Yurt içi ve yurtdışı konaklama problemi olmaması
 5. 30 yaşından küçük
 6. Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi bulunmayan veya tecilli olan (2 yıl)
 7. Kabin memuru üniforması giyildiğinde, görünecek şekilde dövme, yara izi, yanık ve piercing olmaması gerekmektedir
 8. İstanbul Anadolu Yakası’nda ikamet eden (Özel olarak belirtilen bölgelerde ikamet eden)
 9. Kadın adaylar için boy 160 – 175 cm, erkek adaylar için boy 170 – 185 boy aralığında olmalıdır.

Boy kilo ölçümü, genel yetenek testi, İngilizce sözlü ve yazılı sınav uygulanmaktadır. Görüldüğü üzere kabin memuru olmak istiyorum diyen herkes, kabin memuru olamamaktadır.

qatar-airways-kabin-memuru-olma-şartları

Qatar Airways Kabin Memuru Olma Şartları

Katar Hava Yolları veya Qatar Airways, en disiplinli şirketler arasında yer almaktadır. Bu sayede en çok talep gören hava yolu şirketlerinden biri olmuşlardır. Qatar Airways kabin memuru olma şartları çok sorulmaktadır. Diğer firmalardan pek fazla farklı bulunmayan firma, birçok şart aramaktadır. Katar Hava Yolları kabin memuru olma şartları, aşağıda yer aldığı gibidir.

– En az lise mezunu olmak
– 20 yaşından büyük, 29 yaşından küçük olmak
– Vücut kitle indeksine uygun şartları karşılamak
– Fiziksel olarak problem bulunmamak
– İleri düzeyde İngilizce konuşmak ve uçak terimlerini bilmek
– Katar’da yaşamayla ilgili problem yaratmamak
– Psikolojik olarak problem olmaması
– Farklı uluslardan insanlar ile çalışmak

Katar Hava Yolları kabin memuru mülakatı sırasında birçok soru sormaktadır. Mülakat, ortalama 2-4 gün sürmektedir. İlk gün, birçok aday gelmekte ve sırayla elenmektedir. Genel yetenek sınavı ve basit İngilizce düzeyi belirleme sınavı ile başlanmaktadır. Jüri karşısında gerçekleştirilen sınavlar, birebir olarak ilerlemektedir. Son günlere doğru, İngilizce uçak terimli ön plana çıkmakta ve psikolojik testler uygulanmaktadır. Bu noktada İngilizce’yi akıcı olarak konuşursanız, kabin memuru olma ihtimaliniz çok yüksek olacaktır.

Anadolu Jet Kabin Memuru Olma Şartları

Anadolu Jet, deneyimli kabin memuru ilanı ve deneyimsiz kabin memuru ilanı açmaktadır. Diğer firmalar ile benzer şartlar isteyen Anadolu Jet, birçok konuda çalışanlarıan yardımcı olmaktadır. Durum böyle olunca Anadolu Jet hostes ilanları veya Anadolu Jet personel alımı şeklinde birçok arama yapılmaktadır. Tüm detaylarıyla nasıl kabin memuru olabilirim sorunuzu yanıtlıyor olacağız.

anadolu-jet-kabin-memuru-olma-şartları

– Askerliği bitirmiş olmak
– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
– Sabıka kaydı temiz olmak
– Uçuşa engel olacak sağlık problemine sahip olmamak
– Erkekler için 170 ile 190 cm aralığında, kadınlar için 160 ile 180 cm arasında boya sahip olmak
– İyi derecede İngilizce biliyor olmak (İkinci dil bilmek, tercih sebebidir)

Anadolu Jet iş başvurusu için firmanın kendi sitesini ziyaret edebilir veya internet üzerinde iş ilanı sitelerinde arama yapabilirsiniz.

Corendon Airlines Kabin Memuru Olma Şartları

Corendon Airlines, dünya genelinde hizmet veren hava yolu şirketlerinden biridir. Firma, hem deneyimli hem de deneyimsiz birçok kabin memuru almaktadır. Corendon Airlines kabin memuru maaşları 2021 merak edilmektedir. Hem maaş hem de kabin memuru olma şartları hakkında bilgiler vereceğiz.

– 2 yıl geçerli pasaport sahibi olmak
– T.C. vatandaşı olmak
– İleri düzeyde İngilizce biliyor olmak
– 25 ile 40 yaş aralığında olmak
– Yurtdışı uçuşlarında ve konaklamalarında sorun oluşturmamak
– En az yüksekokul mezunu olmak
– İkinci dil tercih sebebidir
– Dövme, piercing, yara izi ve yanık izi barındırmamak

kabin-memuru-olma-şartları

Kabin Memuru Maaşları

Kabin memuru maaşı ne kadar veya kabin memuru maaşları 2021 çok aratılmaktadır. Bu yazımızda kabin memuru maaşı hakkında bilgi veriyor olacağız. Her hava yolu şirketinin ödediği maaş farkılıdır. İlk olarak genel kabin memuru maaşlarından bahsedeceğiz ve daha sonra Türk Hava Yolları kabin memuru maaşı, Katar Hava Yolları kabin memuru maaşı, Pegasus kabin memuru maaşı, Anadolu Jet kabin memuru maaşı, Corendon Airlines kabin memuru maaşı gibi firmaların maaşlarından bahsedeceğiz. 2021 Kabin memuru maaşları aşağıda yer aldığı gibidir.

Deneyimli kabin memuru maaşı 8.000 TL civarındadır. Bu maaş, ortalama olarak belirtilmiştir ve her firmada farklı olabilmektedir.
Deneyimsiz kabin memuru maaşı 4.000 TL civarındadır. Bazı hava yolu şirketleri daha düşük veya daha yüksek ödeme yapabilmektedirler.

deneyimsiz-kabin-memuru-maaşı

Türk Hava Yolları Kabin Memuru Maaşı Ne Kadar ?

Türk Hava Yolları kabin memuru maaşı 2021 merak edilmektedir. 2021 Türk Hava Yolları kabin memuru maaşı ortalama 6.000 TL olarak belirlenmiştir. Çalışan hostesin tecrübesi, maaşı değiştirmektedir. Ayrıca donanım ve mezun olunan okul, maaşları arttırmaktadır. Devlet tarafından sağlanan AGİ ödemeleri ve ekstra firma tarafından ödenen ücretler, bu maaşa dahil edilmemiştir. Yurtiçi uçuşları ve yurtdışı uçuşları farklı ücretlendirilmektedir. Bu sebep ile maaş sürekli değişmekte ve artmaktadır. Bu açıklamayla birlikte Türk Hava Yolları kabin memuru maaşı ne kadar sorusuna yanıt vermiş olduk.

Katar Hava Yolları Kabin Memuru Maaşı Ne Kadar ?

Katar Hava Yolları, kabin memuru maaşı için USD üzerinden ödeme yapmaktadır. Yapılan ödeme ortalama 1500 Dolar ile 2000 Dolar aralığındadır. 2021 Qatar Airways kabin memuru maaşları bu şekildedir. Aynı zamanda Katar Hava Yollları kabin memuru maaşı ne kadar 2021 sorusunun yanıtı da budur. Adayın tecrübesi maaşı etkilemektedir.

Pegasus Kabin Memuru Maaşı Ne Kadar ?

Ülkemizde ve dünyada en çok bilinen firmalardan biri olan Pegasus, kabin memurlarına güzel maaş vermektedir. En az 5.000 TL ödeyen firma, tecrübeli adaylara daha yüksek maaş ödemektedir. Pegasus kabin memuru maaşı merak edilmektedir. Bu sayede 2021 Pegasus kabin memuru maaşı ne kadar sorusuna yanıt vermis olduk.

kabin-memuru-maaşı-2020

Anadolu Jet Kabin Memuru Maaşı Ne Kadar ?

Anadolu Jet kabin memuru maaşı 4.500 TL civarındadır. Yurtdışı uçuşları ve yurtiçi uçuşlarında maaş değişmektedir. Ülkemizin büyük hava yolu şirketleri arasında yer alan Anadolu Jet, ne kadar kabin memuru maaşı vermektedir şeklinde birçok soru sorulmaktadır. Kabin memuru maaşı 2021 sorusunun yanıtı bu şekildedir.

Corendon Airlines Kabin Memuru Maaşı Ne Kadar ?

2021 Kabin Memuru maaşı, birçok kişi tarafından sorulmaktadır. 2021 Hostes maaşı da merak edilmektedir. Bu yazımızda Corendon Airlines kabin memuru maaşı ne kadar sorusuna yanıt vereceğiz. Firma, 4.000 TL ile 6.000 TL aralığında ödeme yapmaktadır. Deneyimli kabin memuru ile deneyimsiz kabin memuru farklı maaş almaktadır.

33 Beğen

Yapılan Yorumlar

 1. Çok detaylı yardımcı oldu. Teşekkürler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir