Hünkar Beğendi Yanına Ne Yapılır

Hünkar Beğendi Yanına Ne Yapılır

Hünkar Beğendi Yanına Ne Yapılır

Ağızda dağılan mis gibi etin közlenmiş patlıcanlar ile buluşmasından sonra ortaya çıkan vazgeçilmez tatlardan biri hünkârbeğendi yanına ne yapılır.

Domates çorbası: 

Acılı veya acısız (isteğe göre) domatesin eşsiz tat ve rengini kattığı çorbanın yanına bir de kıtır ekmek inanılmaz bir tat oluşturur.

Mercimek çorbası:

Vitamin deposu olan bir kırmızı mercimek çorbası da bu yemeğin yanına gidebilecek olan yemeklerden biridir.

Zeytinyağlı barbunya:

Zeytinyağının farklı bir tat verdiği yazın tazesini kışın dondurulmuşunu kullandığımız barbunya, havuç, patates ve domates ile bir araya getirilince hünkar beğendi ile farklı bir lezzet haline getirir sofraları.

Tavuklu ya da ıspanaklı börek:

Börek içinde ne olursa olsun her öğün yenen bir şeydir. Akşam sofrasında hünkar beğendi yanında tavuklu ya da ıspanaklı börek daha söylerken insanların canını çektirir.

Arpa şehriyeli pirinç pilavı:

Et yemeklerinin her zaman ki gibi yanında olmazsa olmazı pilav. Bir de arpa şehriyeli olunca pilav daha da nefis bir tat alır.

Muhammara:

Bayat ekmeklerin değerlendirildiği, ceviz içi, biber ve domates salçası, limon, zeytinyağı ve sarımsakla tatlandırıldığı nefis bir lezzet.

Çoban salata:

İnce doğranan domates, kuru soğan, yeşil biber, zeytinyağı ve sirkeli sos ile yapılan bir çoban salatası hünkar beğendili bir sofraya çok yakışır.

14 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir