Hünkar Beğendinin Yanında Ne Gider

Hünkar Beğendinin Yanında Ne Gider

Hünkar Beğendinin Yanında Ne Gider

Hünkar beğendi özellikle Ramazan aylarının vazgeçilmez yemeklerinden biridir. Yaz kış demeden severek tüketeceğiniz yemeklerden biri olan Hünkar beğendi hafif bir yemek olması nedeni ile de sofraların vazgeçilmezlerinden biridir.

Çok uzun bir tarihten beri Türk kültüründe önemli bir yer edinmiş olan Hünkar beğendi yanında ne gider diye düşünenler için farklı çorba çeşitleri denenmelidir.

Yüzük Çorbası

Pek çok yörede farklı isimler ile anılan yüzük çorbası hamur ve kıymanın bir araya gelmesi ile yapılan bir çorba çeşididir.

Mantı ile benzerlik gösteren yemek çeşitlerinden biri olan yüzük çorbasının doyurucu bir özelliği vardır.

Taze Fasulye

Sofraların vazgeçilmez yemeklerinden biri olan taze fasulye hünkar beğendi yemeğinin yanına yakışacak lezzetlerden biridir.

Hafif sulu yada bol domates eşliğinde yapılan zeytinyağlı taze fasulyeyi ılık olarak servis edebilirsiniz.

Fasulye Piyazı

Salata ya da meze olarak tüketilen lezzetli atıştırmalıklardan biri olan fasulye piyazı ile sofralarınıza renk katabilirsiniz.

Haşlanmış kuru fasulyeleri ya da barbunyayı bol soğan ile harmanlayarak hünkar beğendi yemeğinin yanında servis edebilirsiniz.

Havuçlu Barbunya

Vitamin değeri yüksek besinlerden biri olan barbunya yemeğini zeytinyağlı olarak havuç ile pişirerek hünkar beğendi yemeğinin yanında servis edebilirsiniz.

Zeytinyağlı barbunya yemeğini soğuk olarak tercih etmeniz çok daha lezzetli olacaktır.

Domates Çorbası

Hünkar beğendinin yanına en çok yakışan yemeklerin başında çorba çeşitleri gelir. Kıtır ekmekli ya da kaşar peynirli servis edeceğiniz lezzetli bir domates çorbası hünkar beğendinin yanında ne gider diye merak edenler için oldukça lezzetli bir tat olacaktır.

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.