Hz Muhammed (S.A.V) Nüfus Cüzdanı Efendimizin Kimlik Kartı Ve Bilgileri

Hz Muhammed (S.A.V) Nüfus Cüzdanı Efendimizin Kimlik Kartı Ve Bilgileri

Hz Muhammed (S.A.V) Nüfus Cüzdanı Efendimizin Kimlik Kartı Ve Bilgileri

Hz Muhammed zamanın nüfus cüzdanı bulunmuyordu. Birçok kişi için O’ndan kalan her şey oldukça önemlidir. Resmi olarak herhangi bir nüfus cüzdanı bulunmuyor. Fakat günümüzde nüfus cüzdanına yazılan belli başlı bilgilere bakıldığında Hz. Muhammed (sav) efendimizin nüfus bilgileri bilinmektedir.

Hz Muhammed’ in Nüfus Cüzdanı Bilgileri

Hz Muhammed nüfus cüzdanı bilgileri merak edilen konular arasındadır. Dedesi Abdulmuttalip, babaannesi ise Fatıma Bint-i Amr El Mahzumiyye’ dir. Anneannesinin adı ise Berre olarak bilinmektedir. Annesi Amine babası ise Abdullah’ tır. Mekke-i Mükerreme’ de doğduğu bilinmektedir. Doğum tarihi ise 20 Nisan 571 olarak bilinmektedir. Hicretten önce 13 yılı yani Ramazan 610 da 40 yaşında peygamber olmuştur. 8 Haziran 632 yılında vefat etmiş ve vefat yeri Medine-i Münevvere olarak biliniyor. 8 çocuğu bulunmakta olup ilk hanımı Hatice Bint-i Hüveylid’ dir.

Hz Muhammed’in Nüfus Cüzdanı Hakkında

Hz Muhammed nüfus cüzdanı bakıldığında bazı yerlerde zaman zaman bunun günümüzdeki kimlik şeklinde yazıldığı görülmektedir. Hz Muhammed hakkında bu tür bilgiler din kültürü derslerinde ve bazı kitaplarda zaman zaman yer almaktadır. Tüm bu bilgiler temsili olarak bir araya getirilerek bazı diyanet birlikleri tarafından belge haline getirilmiştir. Resmi niteliği olmayan gül ibaresi ve peygamber efendimizin mührü ile yapılan bu derleme bilgilerin günümüz nüfus cüzdanına benzer şekilde yazılması bazı kesimlerce tepki de görmüştür.

hz muhammed nüfus cüzdanı

8 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. hazretimuhammet amcasınınadınedir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir