Hz. Yunus’un Duası ve Anlamı ( Türkçe-Arapça) Okunuşu Ve Yazılışı

Hz. Yunus’un Duası ve Anlamı ( Türkçe-Arapça) Okunuşu Ve Yazılışı

Hz. Yunus’un Duası ve Anlamı ( Türkçe-Arapça) Okunuşu Ve Yazılışı

Enbiya Suresi’nin 87. Ayeti olan bu ayet, Hz. Yunus’un bir balığın karnındayken eylediği tesbihattır. Bu tesbihatın anlamı ise ‘’Senden gayri hiçbir ilah yoktur. Sen bütün eksikliklerden münezzehsin. Ben ki nefsime zulmedenlerden oldum.’’ Şekli ile karşımıza çıkmaktadır. Hz. Yunus efendimizin bu teshibatı üzerine Yüce Allah, mucizevi bir şekilde Hz. Yunus’u balığın karnından çıkarmıştır. Bu olay da Enbiya Suresi 88. Ayet içinde; Allah tarafından duaya icabet edildiğini ve Hz. Yunus’un kurtulduğu anlatılmaktadır. Tüm bu mucizevi olaylar ve dualar yönünden, Hz. Yunus efendimizin samimi duası ile bizler de dua edebiliriz.

Hz. Yunus’un Duası

Hz. Yunus’un duası ve anlamı için, çok büyük bir faziletin söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Bu dua ile tüm sıkıntı ve dertlerinizden kurtulabilmek için dua edebilir ve Allah’a yalvarabilirsiniz. Ayrıca bu dua haricinde birçok dua ile de özel olarak sıkıntılarınızdan kurtulabilmek ve huzura kavuşabilmek için de dua edebileceğinizi söyleyebiliriz.

Hz. Yunus’un Duası Anlamı

Hz. Yunus Aleyhisselam’ın duası ve anlamı kapsamında bu duadan yararlanabilir ve vakit namazlarından önce ya da sonra dua ederek Allah Celle Celalü’den her konunda yardım isteyebilirsiniz. Hakimiyetin ve gücün tek sahibi olan Allah, sonsuz merhamet sahibidir. Bu sayede de Allah’tan yardım istemek, en doğal ve en doğru davranış olmaktadır. Dua ederek Allah’ın takdiri ile sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.

hz yunus balığın karnındaki dua türkçe hz yunus duası

https://www.youtube.com/watch?v=a5R9V1lR5mU

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir