İbrahim Saraçoğlu boy uzatma kürü nasıl yapılır ve hazırlanır

İbrahim Saraçoğlu boy uzatma kürü nasıl yapılır ve hazırlanır

İbrahim Saraçoğlu boy uzatma kürü nasıl yapılır ve hazırlanır

İbrahim Saraçoğlu’nun faydalı kürlerini siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşmaya devam ediyoruz. Boy uzamasına yardımcı olan ” Boy uzatma kürü ” hakkında bilgiler vereceğiz.  Öncelikle bu kür, 12 ve 22 yaş arasındaki gençler için uygulanmaktadır. Baştan söyleyelim…

Aşağıda yer alan çizelgede yaşlara göre kaç cm boy uzayabilir, ortalaması verilmiştir. En üst sınır 22 yaş olarak belirlenmiştir. Boy uzatma kürü altı ay ile iki yıl arasında uygulanmaktadır.

Yaş aralıklarıKaç cm uzayabilir

( ortalama)

12 – 14 yaş9 – 7 cm
14 – 15 yaş7 – 6 cm
16 – 17 yaş6 – 5 cm
18 – 19 yaş5 – 4 cm
20 – 21 yaş4 – 3 cm
21 – 22 yaş2 – 1 cm
Doludefter.com

Boy uzatmak için iki kurala uyulması gerekir

İlk kural nedir? : Balık insan sağlığı açısından gerçekten çok önemli bir besindir. Her balığın ayrı bir faydası vardır. Biz bugün boy uzatan balıklardan bahsedeceğiz. Saraçoğlu’na göre: Uskumru, kefal, torik ve palamut balıklarından istediğinizi haftada en az üç kere tüketmelisiniz. Yani 250 gram kadar.  Bu balıkları buğulama yada ızgara şeklinde tüketmeniz gerekmektedir. Saymış olduğumuz balıkların siyah etli kısımları boy uzatmada en etkili olan yerlerdir.

Çocuklara 12 yaşına kadar bu balıklardan haftada 3 kere ( 200 – 250 gr) yedirirseniz boyunun hızla uzadığını görebilirsiniz. İbrahim saraçoğlu özellikle bu balıklardan palamudu önermektedir. Buğulama olarak tüketmenizi tavsiye etmektedir. Palamudu buğulama yapın v sonrasında derisini kaldırın. Balığın sırt kısmında yer alan siy etli kısmı çocuğunuza yedirin.  On iki yaşına kadar bu balıklar etkilidir fakat sonraki yaşlarda pek fazla etki sağlayamamaktadır. Bunun yerine bitkisel destek sağlanmalıdır.

İkinci dikkat edilmesi gereken kural nedir?: Yan etkisi olmayan bitkisel çayı 6 ay süreyle haftada 2 kere demleyerek içmelisiniz. Kız çocukları: haftada 1 kere melisa çayı içecekler ( 1 su bardağı kaynar su içerisine 1 tutam melisa yaprağı katın ve beş dakika demlendirin sonra için)

Erkek çocukları biberiye çayını haftada 1 kez içecekler ( yine aynı şekilde 1 tutam biberiyeyi 1 su bardağı kaynar suya ekleyerek 5 dakika kaynatacaksınız)

Yaşı büyük olanlar için ne yazık ki kür etkili değildir. Kemik gelişimini tamamlayan çocuklar için önerilmektedir. Kür, yazının başında söylediğimiz gibi 6 ay kullanılacak ve ardından 1 ay ara verilecek. Tekrardan 6 al yine kullanılmaya devam edecek. Sonuç olarak etkisini göstermesi için 2 yıl kullanılması gerekmektedir.

Lütfen dikkat ve Uyarı: Reoccutan isimli sivilce ilacını yada başka bir sebeple bu ilacı kullananlar dikkatli olmalıdır ve tedavisi bittikten 4 ay sonra kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Boy uzatma kürünün faydasını görmek istiyorsanız, ibrahim saraçoğlunun tavsiye ettiği bitki çaylarını ve balıkları tüketmelisiniz.  Özellikle bitki çaylarının hormonsuz olması gerekmektedir. Güvenilir yerlerden ve aktarlardan bitki çaylarını almanızı tavsiye ediyoruz. Malumunuz günümüzde bu  konuda insan sağlığını istismar eden, sırf ticaret için insanları kandıran bitkisel çaylar satan market ve kurumlar var.

Boy uzatma kürünün etkisi herkese göre farklılık göstermektedir. Bazı insanlarda altı ayda bir kaç santim boy uzarken, kimi çocuklarda ise 1 yılda boy uzayabilmektedir.

Boyun uzaması bazen genetik faktörlere ve beslenme şekline göre değişmektedir. Eğer ailenizden kaynaklı irsi bir durum varsa, siz ne yaparsanız yapın boyunuz uzamayacaktır. Genetik faktörleri göz önünde bulundurmak şart!

22 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir