İbrahim Saraçoğlu soğan kürü nasıl yapılır ve hazırlanır? yapılışı ve tarifi

İbrahim Saraçoğlu soğan kürü nasıl yapılır ve hazırlanır? yapılışı ve tarifi

İbrahim Saraçoğlu soğan kürü nasıl yapılır ve hazırlanır? yapılışı ve tarifi

Mucizevi soğan kürü, bir çok hastalığa iyi gelmektedir. Bilhassa zayıflamak ve kilo vermek isteyen kişiler için ucuz sağlıklı bir çözüm yoludur diyebiliriz. Bu sebepten dolayı, günümüzde bir çok kişi uygulamakta, başarıya ulaşmaktadır. Deneyenler, yapanlar, burada bizlerle tecrübelerini ayrıca paylaşabilirler.

İyi huylu prostat büyümesinden tutun, kıl dönmesi miyom ve menopoz gibi sorunlara iyi gelmektedir. Bunun haricinde hamile kalmak isteyenler, Yumurtalık kisti olanlar kullanabilmektedir.

Yediğimiz en değerli sebzelerin başında soğan gelmektedir. İçeriğinde A, B, C vitaminlerinin yanı sıra, fosfor ve kükürt maddeleri bulunmaktadır. Uzmanlar soğana, ” doğal antibiyotik” Demektedir. Ayrıca hazmı kolaylaştırmaktadır. Soğanı tüketen ülkeler incelenmiş ve buradaki insanların kanser olmadığı tespit edilmiştir. Soğan tüketimi ayrıca kanser riskini en aza indirmektedir. Sizlerde evinizde kolayca yapabileceğiniz bu kürü 15 gün düzenli bir şekilde uygulayabilirsiniz.

SOĞAN KÜRÜ NASIL YAPILIR HAZIRLANIR VE İÇİLİR?

– Seçilen soğan beyaz renkli kabuğu ise kahverengi olmalıdır. ( kesinlikle mor, kırmızı olanlar seçilmemelidir!)

Su klorlu olmamalıdır! Şaşal su olmalıdır. Yapılan kürün etkili olması için bu detayları dikkat edilmesi gerekmektedir. Soğanı, kabuğu ve kökü ile kullanacağınız için, sirkeli suda biraz bekletmeniz lazım. Bu sayede çok daha temiz olacaktır.

– Tencerenin içerisine suyu koyun ve kaynatın. Su kaynayınca, soğanı dört parçaya bölün ve içerisine ekleyin. 5 dakika soğanları kaynatın. Daha sonra ocaktan alın. Su ılık olduğu zaman hazır hale gelecektir.

– Suyu bir tencerenin içine koyarak, ocağın üzerinde kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra kuru soğanı dört parçaya bölerek içine atın. Bu şekilde yaklaşık olarak beş dakika kadar kaynatmanız, kürü hazır hale getirecektir. Kullanıma hazır olması için biraz ılınmasını beklemelisiniz.

– Soğan suyu ile hazırlanan bu kür, bir çok sağlık sorununa fayda sağlamaktadır. 6 ayda 1 defa 15 gün süre ile uygulanması icap eder. Bu belirtmiş olduğumuz süreyi aşmayın. Günlere dikkat edin

– Kür ılık olarak tüketilmelidir.

– Özellikle öğle ve akşam yemeklerinden 10 dakika önce 1 bardak içilmesi gerekmektedir.
– İbrahim Saraçoğlu yapılan kürün taze olması gerektiğini söylüyor. Bu yüzden kürü taze olarak hazırlayınız.
– Kür için hazırlanan soğanın kahverengi kabuklu, bildiğiniz yemeklerde kullanmış olduğumuz kuru soğan olmasına özen gösterilmelidir.

– Köklenmiş ve çimlenmiş olan soğanları, pazardan kesinlikle almayınız. Bu soğanlar bayat olan soğanlardır. Haberiniz olsun.

Profesör doktor İbrahim Saraçoğlu’na göre polikistik over ve iyi huylu prostat büyümelerine soğan kürü çok iyi gelmektedir. Yılda 2 defa haftalık olarak tüketilmezi gerekmektedir.

Günümüzde tıp, polikistik over için bir çara bulamamaktadır. Bunun yerine alternatif tıbbın mucizevi etkilerinden yararlanmanız gerekiyor. Saraçoğlu bu konuda ve daha bir çok sağlık sorununda soğan kürünün etkili olduğunu belirtiyor. Adet düzensizliği akıntılar, çikolata kisti ve daha bir çok kadın hastalıklarına iyi gelmektedir.

KIL DÖNMESİ İÇİN: SOĞAN SUYU KÜRÜ

Kıl dönmesi sorunu yaşayan arkadaşlar 1 tane orta büyüklükte soğanı tavada ısıtsınlar ve ardından hafif ılıdığı zaman soğanı, kıl dönmesi olan bölgede 20 – 25 dakika kadar bekletsinler. Sonrasında O bölgeyi, gül  suyu ile temizleyebilirsiniz. Bu tarif ise 1 haftada 4 kere uygulanabilir.

SOĞAN SUYU KÜRÜ HAMİLELİK İÇİN ALTERNATİF YÖNTEM

Hamile kalmak isteyenler, alternatif olarak soğan suyu kürünü denemektedirler. Adet olduğunuzda bile kürü deneyebilirsiniz, bir mahsuru yoktur. Adet bittikten yedi gün  içerisinde başlanması gerekmektedir.

Kür uygulanır ve sonra iki adet görmeden, on gün önce tekrardan beş gün yada yedi gün kürü uygulamalısınız. Soğan suyu kürünü bitirdikten sonra ardından İbrahim Saraçoğlu’nun bir diğer hamile kalmak için önerdiği kür olan incir kürüne başlayın.

SOĞAN SUYU KÜRÜ İÇİN BİLMENİZ GEREKENLER

Not: Soğan küründen tam anlamıyla faydalanmak için On beş günden fazla kullanılmaması gerekiyor. 15 günü geçmesin!

  • Kırımız ve mor soğanları kesinlikle kullanmayınız
  • Bildiğiniz yemeklerde kullandığınız beyaz kuru soğanı kullanınız
  • Ocakta 5 dakika kaynatınız
  • Öğlen ve akşam yemeklerinden 15 dakika önce soğan suyu kürünü içiniz.
  • 15 gün düzenli olarak için ve ardından altı ay ara verin. Sonrasında 15 gün yine için.

FAYDALARI VE YARARLARI NELERDİR?

Sivilce ve akne iltihaplanmasını tedavi etmektedir

Kıl dönmesi sorunu yaşayanlara deva olmaktadır

Hamile kalmak isteyenlere yardımcı bir reçetedir

Kadınlarda, çikolata kisti ve miyoma karşı koruyucu bir kalkan görevi görür

Polikistik over sendromu tedavisinde kullanılır

Adet düzensizliği sorununu çözer

Menopoz sorunlarını azaltmaktadır

Vajinal akıntılar için faydalıdır

antibiyotik görevi görür. ( içerisinde sulfosid bulunmaktadır)
Dolaşım sistemini düzene sokar
Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir

Kilo vermeye yardımcı olur ( Soğan suyu kürünü kullananların bir çoğu zayıflamak için kullanıyor)
Vücutta oluşan yağlanmayı azaltır

Sinüzit ve burun tıkanıklığına iyi gelir.

100 gram soğanın içerisinde inanılmaz vitaminler ve maddeler vardır. B1, B2, B3, B6, E, C vitaminleri bulunur. Ayrıca potasyum, folik asit, kalsiyum, fosfor, lif, sodyum, karbonhidrat, yağ ve protein bulunmaktadır.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir