İdeal Eş Nasıl Olmalı

İdeal Eş Nasıl Olmalı

İdeal Eş Nasıl Olmalı

İnsanlar tanışmış oldukları eş adaylarında bir takım faktörleri göz önünde bulundurarak kendisine ideal olan eşi seçerler. Eş konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise eş adayınızın size ne kadar benzediğidir. Aile ortamı , kültür , eğitim ve yetişme şekli gibi zevkle konusunda birbirinize ne kadar benziyorsunuz bunu göz önünde bulundurun. Evlilik biliyorsunuz kolay olmayan bir süreçten geçer ve eğer kendinize uygun eş seçmediyseniz bu çok zor bir hale gelebilir. Evlilikle karşılaşacağınız en büyük sıkıntılardan birisi de yukarıda saydığımız kültür ve eğitim farklılıkları olmaktadır. Unutmayın ki arkadaşımızı seçerken bile ortak noktamız nelerdir onlara bakarız değil mi. Çünkü arkadaşlar bir kişi ile ne kadar çok ortak noktanız olursa o kadar ilişkiniz uzun sürer ve mutlu olursunuz. Tabiki bu durumu fazla abartmamak gerek her zaman azı iyidir.

Bir de şunu söylemek istiyorum hiç bir kimse size tıpatıp benzemez yani farklı zevkleriniz de olabilir bunu da düşünmekte fayda vardır. Eş adayınız evliliğe hazır mı bunu kendinize soru olarak sorun. Çünkü evliliğe hazır olmayan kişi evlilik sürecinde ayaklarını yavaş yavaş geri sürecektir. Evliliğe hazır olmayan biri ile evlenirseniz muhtemelen ileriki zamanlar da sorun yapabilirsiniz. Özellikle en çok yapılan hatalardan birisi de evliliğe hazır olmayan bir kişiyi ikna etmektir bu doğru bir şey değildir. Çünkü siz ona ne kadar çok söylerseniz ve üstelerseniz o sizden o kadar uzaklaşır. Bu durumda yapmanız gereken ise zamana bırakmaktır. Diğer bir faktör ise eş adayınız ile ne kadar vakit geçiriyorsunuz ve onunla konuşuyor musunuz oluyor.

Evlendiğiniz zaman ömrünüzün geri kalanını onunla beraber geçireceksiniz bunu unutmayın. Eğer onunla buluştuğunuz zaman konuşacak bir konu bulamıyorsanız veya geçirdiğiniz zaman sıkıcı geliyorsa o kişi size uygun değildir. Yaş faktörüne ise çok dikkat etmelisiniz. Araştırmalara göre ise kadının yaşı erkeğinden yaşından daha büyük olduğu için boşanmalar oluyor. Aynı yaşta olan çiftlerin ise boşanma oranı düşüktür. Erkeğin yaşı büyük olduğunda ise boşanma yine düşük oluyor bu yüzden arkadaşlar seçeceğiniz eş adayında yaş faktörüne dikkat edin. Bunun için evleneceğiniz erkek sizden 5-6 yaş büyük olmasında fayda vardır.

İdeal Eş Nasıl Olmalı

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir