İğne orucu bozar mı? ( Cübbeli Ahmet Hoca Ve Nihat Hatipoğlu?

İğne orucu bozar mı? ( Cübbeli Ahmet Hoca Ve Nihat Hatipoğlu?

İğne orucu bozar mı? ( Cübbeli Ahmet Hoca Ve Nihat Hatipoğlu?

Cübbeli Ahmet Hoca’nın oruç ve orucu bozan haller konusundaki açıklamalarına bakıldığında dinimizde orucu bozan hallerin yeme, içme, cinsel birliktelik, kadınlarda regli ve tıbbi müdahale amacı ile ilaç, aşı ve iğne gibi durumlar orucu bozan etkenler arasında yer alıyor.

Bu nedenle iğne ile vücuda verilen ilaç nedeni ile iğne orucu bozan etkenler arasında yer alıyor.

Nihat hatipoğlu’nun açıklamaları içinde aynı şeyi söyleyebiliriz. Bütün hocaların ve din alimlerinin ortak görüşüdür. İğne yaptırmak yada başka bir deyimler vurdurmak orucu bozar.

Nedeni ise vücuda ilaç verilmesidir.  Her ay ramazan ayında Nihat hocamızın programında seyircilerin en çok sorduğu sorulardan birisidir.

Bu yüzden bizlerde bugün ramazan ayında sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerimize bu konuda yardımcı olmak istedik.

Eğer başka sorularınız varsa aynı şekilde bu konu altından yorum yaparak bizlere bildirebilirsiniz.

İğnenin haricinde birde en çok merak edilenlerden birisi serum orucu bozar mı sorusudur. Tıpkı iğne gibi serumda vücuda enjekte edildiğinden yani nüfus ettiğinden dolayı orucu bozmaktadır.

Sonuçta bir anda rahatsızlanabilir ve kendinizi acilde bulabilirsiniz.  Tedavi için mecburen ya serum yada iğne yiyeceksiniz. O yüzden orucum gitti diye üzülmeyin.

Rabbim her şeyin iyisini bilir. 1 gün orucunuzu kaza edersiniz olur biter. Tüm hastalarımıza rabbimizden şifa diliyor ve tüm Müslüman aleminin ramazan ayını kutluyoruz.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir