Kadınca

iğne oyası örnekleri ve modelleri

Ev hanımları çok eskilerden beri süre gelen bu harika el emeği örneğini, günümüzde hala gururla yapabilmektedir. Nesilden nesle aktarılan elişlerinin başında gelmektedir. Her ne kadar günümüzde elişlerine olan ilgi azalmış olsa da, Yine iğne oyaları örneklerine olan ilgi vardır. Bazıları bu işi hobi ve çeyizi için yaparken, kimileri ise para kazanmak için yapmaktadır. Ev hanımlarına evde ek iş imkanı sunan iğne oyaları, sitemizde yapılışı en kolay modelleri ile birlikte yer almıştır.

Eskiden çok az model bulunabilirken, şimdilerde ise fazlaca iğne oyası modeli bulabilirsiniz. Modern işlemeleri ve kenar süslemeleriyle iğne oyaları, siz değerli genç kızların çeyizlerine mükemmel bir görünüm katacaktır. Farklı çeşitleriyle göz alıcı süslemeleriyle iğne oyası örnekleri dikkat çekmektedir.

İğne oyaları genellikle yazma kenarlarına ve havluların kenarlarına işlenmektedir. Kimi zaman dantel iple yapılabilirken, bazen fiyonk kullanılarak yapılabilmektedir. Maharetli kadınlarımız kendilerinden de bir şeyler katarak çok daha şık ve modern yazmalar örebilmektedirler. Sizlerde sade ve klasik görünen tülbentlerinizi havlularınızı, iğne oyaları ile süsleyerek onları farklılaştırabilirsiniz.

yemeni yazma kenari igne oyalari

Yeni ve farklı modeller örmek isteyen bayanlar, sitemizde yer alan çeşitlerden fazlası ile yararlanabilirler. En yeni olan, daha önce nette yayınlanmayan iğne oyası yazmalarını ve kenar örneklerini bugün sizler için yayınladık.

renkli igne oyalari

Video sitelerinde nasıl yapıldıkları anlatılmaktadır. Hiç bilmeyen arkadaşlarımız bile, kısa süre içerisinde iğne oyasının nasıl yapıldığını öğrenebilmektedir.  Biz bugün yapılışını değil, maalesef modellerini sizlerle paylaşacağız. İlerleyen zamanlarda inşallah iğne oyası nasıl yapılır, elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce, siz değerli misafirlerimize anlatacağız.

pembe igne oyasi modelleri

İğne oyasını öğrenmek için azimli olmak gerekiyor!

Biraz zahmetli olduğu kesin ama buna değer diye yılmadan ördüğümüz iğne oyalarıyla sizde, boş zamanlarınızda birbirinden güzel havlular ve yazmalar meydana getirebilirsiniz.  Yeter ki azim edin ve keyifle örmeye çalışın. ” Of ne kadar zor” gibi kelimeleri aklınızdan geçirmeyin. İlk başlarda zorlanacaksınız ama alıştığınız zaman eminim çorap söküğü gibi arkası gelecektir. Bir gün bir bakmışsınız sadece çeyizlik için değil, satmak için örüyor, iyi paralar kazanıyorsunuz. Ülkemizde bu şekilde azim ederek el işlerine merak salan ve özellikle iğne oyaları konusunda kendini aşmış insanlarımız var. Yapamam demeyin. İnsan istedikten sonra her zaman en iyisini yapar.

kolay igne oyasi kolay igne oyalari modelleri igne oyasi yazma kenari igne oyasi modelleri cesitleri gullu iğne oyasi cok guzel igne oyalari basit igne oyasi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı