İkinci El Ev Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler?

İkinci El Ev Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler?

İkinci El Ev Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler?

Herhangi gibi İkinci el evleri almak isteyen insanın çeşitli endişeleri ile soruları olabilmektedir. Lakin bu konuyla alakalı kaynak bulunmamakta denecek kadar az. İkinci El Ev Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Şunlardır;

Almak istediğiniz Evin Metre Karesi Krediye Uygun Mu?

Konut kredisi kullanabilmek için ise ilk koşul, dilediğiniz evin mevzuata uygun olmasıdır. Mevzuata uygun olmayan bir eve bankanın gönderdiği eksper onay vermez ve bu durumda kalan bir şahıs hem süre kaybına hem de nakit kaybına eksper fiyatını ödediği için zarar uğramış olur.

Bu kayıpların yaşanmaması amacıyla yazımızda krediye uygun evin nasıl olması gerektiğini sizlere anlatıyoruz.

Alacağınız 2. El Evde Kiracı Oturuyorsa Ne Yapmalısınız?

İkinci el ev alımlarında evin içerinde kiracı oturması sık şekilde günümüzde karşılaşılan türden bir olaydır.

Yeni ev sahibi ile kiracı arasında anlaşma sağlanamadığı takdirde türlü sıkıntılar problemler ve yasal süreçler yaşanabildiğinden almak isteyeceğiniz evde kiracı olup olmadığı da önemlidir.

Alacağınız Evin Gerçek Değerini Bulmanın metotları

Alacağı evin gerçek değerinin gerçekten fiyatının ne kadar ve istenen fiyatın gerçekten doğru olup olmadığını merak etmeyen var mıdır acaba? İkinci el bir evin gerçek değerini nasıl hesaplayabileceğimize bu yazımızda yer vereceğiz.

Alacağınız Evin yapı ve malzeme Kalitesini Nasıl Anlarsınız?

Evin içinde, inşaatta kullanılan materyallerin kalitesi evin çok uzun vadeli değerinden depreme dayanıklılığına kadar aşırı konuyu etkiler.

Dolayısıyla ev almadan öncelikle uygulanan malzemelerin kaliteliğini çok basit yöntemlerle nasıl anlayabileceğinize bu yazımızda da yer vermiş oluyor ve bilgilendiriyoruz.

Alınacak Evin ulaşım Kolaylığı

Ev alımlarında çok fazla dikkat edilmez fakat bir evin okul, hastane vb. buna benzer sosyal yaşam çevrelerine yakınlığı yaşam kalitenizi, evinizin kıymeti arttıran mühim bir olaydır.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.