İlişkinizi Kurtarmak İçin Yapmanız Gerekenler

İlişkinizi Kurtarmak İçin Yapmanız Gerekenler

İlişkinizi Kurtarmak İçin Yapmanız Gerekenler

İlişki, duygusal anlamda bağlılık gösteren bireyler arasındaki çekim şeklinde ifade edilebilir. Arada sevgi bağı sağlam olmasına rağmen, bazı durumlarda ve bazı hatalarda ilişkiler bitme riski taşıyabilir. Bu durumda kadının ve erkeğin ilişkiyi kurtarmak adına yapabilecekleri durumlar tabi ki mevcuttur.

Kadınlar İlişkiyi Kurtarmak İçin Neler Yapabilir

İlişkinizi kurtarmak için yapmanız gerekenler kısmında kadınlar için yapılabilecekler şöyledir.

 1. Erkekler (genel anlamda) kadınların narin yapısını kabul eder. Kadın hatalı da olsa bu yapısını bozmamalıdır. Kaba söz ve davranışlardan kaçınmalıdır.
 2. Hatalı olan taraf kadın ise, hatasını anlatan bir mesaj, bir konuşma yapmalı ve bunu kendisinin anladığını karşı tarafa hissettirmelidir.
 3. Hatalı olunsa dahi her insan değerlidir ve hata yapmaya müsaittir. Özür dilendikten sonra asla yalvarma tarzında durumlara gidilmemeli, üzerine düşen görevi yaptıktan sonra geri çekilerek karşı tarafın anlamasını beklemelidir.
 4. Kadınlar arasındaki genel yanılgı, ilişkiyi kurtarmak adına kıskandırmak gerekir düşüncesidir. Bu yanlış bir olgudur ve denenmemesi tavsiye edilir. Empati kurulduğu vakit daha iyi anlaşılacağı üzere çoğu insan bunu ihanet olarak değerlendirir.
 5. Araya zaman girdiği halde hala karşı taraftan bir adım gelmediyse küçük bir hediye veya ilişki taraflarının arasında anlamlı bir yerde görüşme ayarlanabilir. Çünkü karşı taraf, yapılan hataya kızmış dahi olsa, geçmişteki anılarında anlamlı yerle alakalı duygusallık bastıracaktır. Bu durum kalbinin yumuşamasına neden olur.

Erkekler İlişkiyi Kurtarmak İçin Neler Yapabilir

İlişkinizi kurtarmak için yapmanız gerekenler sorusuna yanıt arayan erkeklere şu bilgiler verilebilir.

 1. Kadın ve erkek daima olaylara farklı bakar. Kadına, onun gözünden bakabildiğinizi, onu anladığınızı hissettirin.
 2. Hata yapıldıysa eğer, hatanın anlaşıldığı belirtilmesi ve tekrar edilmeyeceğine dair güven hissi verilmelidir.
 3. Kızgınlık hali, kavga durumu da olsa, kadınlar erkekleri yanlarında güçlü görmek isterler. Özür dilemeli ancak onurun zedelenmesine neden olabilecek yalvarma gibi durumlara gidilmemelidir.
 4. Üzerine düştüğü şekilde davrandıktan sonra geri çekilmeli ve kadın için düşünecek zaman tanınmalıdır.
 5. Araya belli bir vakit girdikten sonra özlem duygusu ortaya çıkar ve hatalar daha kolay affedilir. Bunun aslında toparlanmak adına güzel bir fırsat olmasına izin verilmelidir.
 6. Anlamı olan bir hediye veya taraflar arasındaki değerli bir mekanda buluşmak da ilişkinin kurtarılması için yapılabilir.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.