İnegöl Köfte Yanında Ne Yenir

İnegöl Köfte Yanında Ne Yenir

İnegöl Köfte Yanında Ne Yenir

İnegöl köfte, yıllardan beri aynı tadı taşıyan ve hiç değişmeyen bir lezzettir. İnegöl’de ortaya çıkmış olan bu köfte, içerisinde dana eti ve kuzu eti beraber kullanılır.

İster tek başına servis edin ister yanına birkaç yemek ekleyerek servis edin.

Her iki şekilde de çok güzel olur. Birçok yemeğin yanına gidebilecek olan bir yemektir. İnegöl köftenin yanında yenebilecek yemekler ise aşağıda detaylı bir şekilde verilmiştir.

Pilav 

Pilav, Türk mutfağında yer alan önemli bir yemektir. Her yemeğin yanında yenebilir. İnegöl köftenin yanında da yenebilecek yemekler arasında yer alır.

Bu ikilinin yanına bir çorba ve içecek koyarak güzel bir sofra kurulabilir.

Makarna

Makarna, Türkler tarafından en çok tüketilen yiyecek arasındadır. Her çeşidi yapılabilmektedir ve her yemeğin yanında yan yemek olarak yapılabilir. İnegöl köftenin yanına da yapılabilecek bir yan yemektir.

Patates Kızartması

Patates kızartması ve İnegöl köftesi ayrılmaz bir ikilidir. Bu iki yemeği birlikte servis ederek güzel bir sofra kurulabilir. Bu ikilinin yanına da birkaç garnitür koyularak iyi bir menü hazırlanabilir.

Fırında Patates

Patates, köftenin yanında kesinlikle bulunması gerekir. İnegöl köfte yanında, patates kızartması sevmeyenler için fırında patates ideal bir seçim olur.

Kuru Fasulye Piyazı

İnegöl köfte yapıldığında yanına yapılabilecek olan ilk meze kuru fasulye piyazıdır. Bu piyaz ile İnegöl köfte çok lezzetli bir ikilidir. Bu ikilinin kesinlikle denenmesi ve menülerde yer verilmesi lazımdır.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir