İnstagram Hesabı Kapatma Nasıl olur Ve Yapılır?

İnstagram Hesabı Kapatma Nasıl olur Ve Yapılır?

İnstagram Hesabı Kapatma Nasıl olur Ve Yapılır?

İnstagram, sosyal medya kullanımının artması ile ortaya çıkmış bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulama bize ücretsiz fotoğraf paylaşma imkânı sunan bir uygulamadır. 2010 yılının ekim ayında kurulan bu uygulama kullanıcılarına filtreli fotoğraflar paylaşma imkânısağlamaktadır. Bu filtreli oluşturulan fotoğrafların başka sosyal medya hesaplarında da paylaşımına imkân sağlamaktadır.

Sosyal medya hesapları kullanımı ülkemizde gün geçtikçe artmaktadır. Bu artış süreklidir ve durağan değildir. İnsanlar belli sebeplerden dolayı iş, eğitim, seyahat gibi nedenlerle kendilerine zaman ayırmak istetip sosyal medya kullanımını sınırlandırma veya sosyal medya kullanmama hakkına sahiptirler. Eğer sizde yeni bir işe girdiyseniz, eğitim hayatınızı daha disiplinli geçirmek istiyorsanız veya bir seyahate çıkıp kafa dinlemeye ihtiyacınız varsa ve kendinize zaman ayırmak için sosyal medya hesaplarının nasıl kapatıldığını öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını okumanızda yarar olacaktır.İnstagram hesabı kapatmak istiyorsanız eğer;

Masa üstü veya dizüstü bir bilgisayardan instagram hesabınıza kullanıcı adı ve şifreniz ile girmeniz gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar kısmına gelip buradan Profili Düzenle kısmına girmeniz gerekmektedir. Bu kısım size profilinizi düzenleme imkanı sunarken hesabınızı geçici olarak kapatma imkânı da sunmaktadır. Sayfanın en altında olan hesabımı geçici olarak kapat kısmına tıklayınca karşınıza yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada hesap dondurma işlemlerinin bir sonraki açma işlemine kadar hesabın dondurulacağını ve bu dondurma işleminin haftada yalnızca bir kere yapılabileceğine dair uyarılar yer almaktadır. İnstagram, hesabını neden kapatıyorsun kısmında instagram daha fazla iyileştirme yapmak için bunun nedeni öğrenecektir bu yüzden daha iyi bir kullanım sağlanması adına bu adıma neden kapattığımız tam anlamıyla söylememiz gerekmektedir. Bu işlemler sonucunda hesabınızı kısmi süreli dondurabilirsiniz.

Eğer hesabınızı dondurmak değil de tamamen kapatmak istiyorsanız hesabınıza giriş yaptıktan sonra bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Karşınıza Hesabını Sil kısmı çıkacaktır bu sayfada İnstagram kullanımınızı bitirdiğiniz için instagramın üzgünlüğünü belirten bir metinle karşılaşacaksınız.

İnstagram uygulaması bu aşamada size hesabınızı dondurmayı sunacaktır. Lakin bunu yapmak yerine hesabınızı tam olarak silmek istiyorsanız sordukları soruya cevap vererek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İnstagram Hesabı Kapatma Nasıl olur

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir