İnstagram Kendi Kendine Takip Ediyor Neden?

İnstagram Kendi Kendine Takip Ediyor Neden?

İnstagram Kendi Kendine Takip Ediyor Neden?

Bir fotoğraf paylaşım ağı olan instagramda popüler olmak için takip edilmeniz gerekir, takip edildikçe sanal dünyada sizinle ilgilenen ne yaptığınızı merak eden bireyler de artar. Takipçi sayısını arttırmak adına birçok program var. Ne yazık ki bu programlardan kötü amaçlı yazılım olanları, instagram hesabınızın kendi kendine diğer kullanılacıları takip etmesi gibi probleme yol açıyor. Bu gibi yazılımlar fotoğraf uygulamaları, takipçi uygulamaları, kamera uygulamaları vs gibi aplikasyonları içeriyor. Bunların düzenlenmesi için ise birtakım yollar denemeniz gerekir.

Otomatik Takibi Düzeltme

Telefondaki instagram uygulamasından maalesef bu problemi çözemezsiniz. Bilgisayarınızdan insatagramın web sayfasına girip oturum açmanız gerekir. Devamındaki adımlar ise sırasıyla şöyle;

  • Oturum açtıktan sonra profil hesabınıza girin.
  • Profili düzenleme opsiyonunu seçtikten sonra karşımıza uygulamaları yönet penceresi açılacak.
  • Oradan güvenlik ayarlarına tıklayın.
  • Güvenlik ayarlarında erişim seçeneği önünüze gelecek.
  • Bu seçeneğe tıkladıktan sonra kullandığınız ya da sorunun kaynağı olduğunu düşündüğünüz uygulamara tıkladıktan sonra erişimi engelle seçeneğini işaretleyin.

Bunun dışında bu problem instagram üzerinden takip ettiğiniz kişilerin profillerinden bulaşan virüsler de olabilir. Bu kişileri takipçi listenizden çıkardıktan sonra, instagram hesabı kullanıcı adını ve hesap şifrenizi değiştirin. Uygulamayı kaldırıp telefonu antivirüs programına tamamen taratın. İnstagramı tekrar yükleyin ve giriş yapın. Sorunun düzeldiğini göreceksiniz. Telefonunuzda sürekli bir antivirüs programı bulundurmakta fayda var.

İnstagram Kendi Kendine Takip Ediyor

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir