İnstagram Takipçi Arttırma Yöntemleri

İnstagram Takipçi Arttırma Yöntemleri

İnstagram Takipçi Arttırma Yöntemleri

İnstagram son dönemlerde vazgeçilmez bir sosyal paylaşım platformu olarak karşımıza çıkmakta. Diğer sosyal medya sitelerinden farklı bir özelliği bünyesinde barındıran İnstagram, özellikle de bir fotoğraf paylaşım platformu olarak görülüyor.

İnstagram’da Takipçi Sayısı Artırımı

Bu sosyal medya mecrasında anlık fotoğraflar paylaşılabildiği gibi geçmişe dair fotoğraflarda oldukça fazla ilgi görüyor.

Hemen hemen bütün sosyal medya sitelerinde olduğu gibi İnstagram’da da ilgi ve beğenilme kaygısı oldukça yüksektir.

Dolayısıyla kullanıcılar kendilerine özgü yöntemler ile takipçi sayılarını arttırmaya çalışıyor. Ancak İnstagram’ da takipçi sayısı arttırırken bazı hususları göz önünde bulundurmak takipçi sayısının artırımında etkide bulunmaktadır.

Bunlardan ilki diğer sosyal medya hesaplarınız ile İnstagram hesabınızı eşleştirmeniz sizin takipçi sayınıza katkıda bulunmaktadır.

Nitekim diğer sosyal medya hesaplarınızda ki kişiler otomatik olarak İnstagram hesabınızda gözükmekte ve arkadaşlarınız arasında yer almakta.

Bunun ile beraber eşleşen sosyal medya hesaplarınız arkadaşlarınızın arkadaşlarını da size bildiriyor. Bu bildirim neticesinde bu kişileri takip ederek daha fazla kitleye hitap edebilirsiniz.

Diğer yandan ise fotoğraflarınızı instagram’ da paylaşırken etiketlenme yapılması size yine takipçi kazandırıyor. Bir fotoğraf paylaşımında ne kadar çok etiket barındırırsanız o kadar çok kişiye de hitap edebilirsiniz.

Şöyle ki, fotoğraf paylaşımınız da yer alan etiketi aratan kişiler size ulaşabilir ve takip edebilir.

İnstagram paylaşımlarınız da etiketleme ise diyez denilen # işareti ile yapılıyor. Bu işaretten hemen sonra boşluk bırakmaksızın kendi belirleyeceğiniz bir etiketi ilave edebilirsiniz.

Bu etiketlemeyi her bir kelime için ayrı ayrı yapmanız sizin takipçi sayınızı etkilemesi bakımından daha sağlıklı olacaktır.

Diğer bir takipçi arttırma yöntemi ise takipçi satın almaktır. Ancak bu işlem çok güvenli değil. Mümkün mertebe takipçi sayınızın artırımını etiketleme veya takip yapma yönetimi ile yapmanızda büyük fayda vardır.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.