İnternet Hızım Çok Yavaş Ne Yapabilirim? Çözümü Nedir?

İnternet Hızım Çok Yavaş Ne Yapabilirim? Çözümü Nedir?

İnternet Hızım Çok Yavaş Ne Yapabilirim? Çözümü Nedir?

İnternet, artık hayatlarımızın bir parçası haline gelmiştir. Çeşitli cihazlar ile internete bağlanılmaktadır. Cihaz kontrolleri yaptığımız zaman, telefon, tablet ve laptop gibi sık kullanılan cihazlar ile internete bağlanmak konusunda sorun yaşamanız halinde hız kontrollerinizi yapabilirsiniz. İnternetinizi nerden alıyorsanız, o kurumdan bu konuda yardım alabilirsiniz. Genelde kurumlar aynı zamanda performans belirleyici ya da ölçücü sistemleri sitelerde vermektedir.

İnternetim Yavaş Ne Yapabilirim?

İnternet hızım çok yavaş ne yapabilirim, diyorsanız bu konuda internet sağlayıcınızdan elbette destek alabilir ve internetinizin performans değerlendirmesini de online olarak yapabilirsiniz. Bunun dışında bilgisayarınızdan bulunan başlat düğmesinden denetim masasına gelmeniz gerekecektir. Burada arama kutucuğuna sorun giderici yazabilirsiniz. Bu öğeye tıkladığınız zaman internete bağlan demeniz gerekmektedir. Sorun giderme ile bağlantınızda olan sorunların ortadan kalkmasına neden olacaktır. Genel olarak sorun giderme ve güncellemeleri bu tür ağırlaşmış sistemleri çözse de, eğer hala sorun devam ederse internet sağlayıcınızdan yardım alabilirsiniz.

İnternet Hızım Yavaş Ne Yapmalıyım?

İnternet hızınız yavaş ise, sahip olduğunuz bağlantı türünü incelemelisiniz. Standart olarak bağlantı desteği alıyorsanız, bazen kota aşımı neticesinde internet hızınızda düşmeler olabilir. Fiber internet kullanmanız durumunda, daha hızlı bir şekilde bağlanabilirsiniz. Bakır kablolama gibi sistemler daha yavaştır. FIOS bu konuda daha avantajlıdır. FIOS DSL ve kablo bağlantı gibi klasik yöntemlerden daha hızlı bir şekilde internetin yayılmasını sağlamaktadır.

İnternet Hızım Çok Yavaş Ne Yapabilirim

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir