İnternet Hızını Bu Yöntemlerle Arttırın

İnternet Hızını Bu Yöntemlerle Arttırın

İnternet Hızını Bu Yöntemlerle Arttırın

Ev, ofis ya da işyerinizdeki internet hızınız oldukça yavaşsa, dilediğiniz programı hızlı bir şekilde indiremiyorsanız; aslında birtakım yöntemleri deneyerek, internet hızınızı arttırabilirsiniz.

Peki, internet hızınızın artmasını sağlayacak yöntemler neler?

• İlk yapmanız gereken şey modem ya da router’in nerede konumlandırıldığına dikkat etmek olmalı.

Wifi bağlantınızın daha kaliteli olması için ev ya da ofisinizin internet kullanım alanının ortasına modemi yerleştirmeniz; internet bağlantısından daha hızlı bir şekilde faydalanmanıza yardımcı olabilir.

• İkinci yapmanız gereken şey ise servis sağlayıcınızın hızını kontrol etmek olmalı. Servis sağlayıcıları ile aranızda yaptığınız sözleşmeye göre internet hızınız 8 MB, 16 MB, 25 MB, 50 MB olabilir.

Hatta söz konusu fiber bağlantı olduğunda bu rakam 100 MB hatta 1 GB’a kadar da çıkabilir.

• İnternet hızınızı kontrol etmek için ihtiyacınız olan şey; bir adet Ethernet kablosu. Ethernet kablosu yardımıyla PC’yi yönlendiriciye bağlayarak, internet hız testi yapabilirsiniz.

Speedtest uygulamasından yararlanarak da tarayıcı üzerinden hız testi yapabilme şansınız bulunuyor.

• Geniş bant servisinden elde ettiğiniz hız sonuçlarını da doğru yorumlayabilmeniz bu noktada önemli.

İnternet servis sağlayıcınız size 25 MB hız sağlayacağını söylemesine rağmen yaptığınız testlerden 10 MB gibi bir sonuç çıkıyorsa hemen servis sağlayıcınızı aramanızı öneriyoruz.

• Servis sağlayıcınızı arayarak, internet hızınızın sözleşmede belirtilen rakamdan oldukça düşük olduğunu ifade ederek; hızınızı sözleşmede olduğu gibi yükseltmeleri talebinde bulunabilirsiniz.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.