Faydalı Bilgilerİnternet

İnternetten Para Kazanmak Mümkün mü?

İnternetten Para Kazanmak Mümkün mü?

Günümüz global ortamında internet üzerinden para kazanmak fazlasıyla mümkündür. Bu işten ufak miktarlarda kazanarak ek gelir sağlayanlar olduğu gibi, projesini büyüterek milyonlar kazanan insanlar da mevcuttur. Tabii ki rekabetin kolay olmadığı bir mecra olduğu için kazanma potansiyeliniz tamamen sizin çalışma verimliliğiniz ve fikirleriniz/projeleriniz ile doğru orantılıdır.

İnternetten para kazandıran fikirler diyoruz çünkü günümüzde artık fiziksel çalışmadan daha çok fikirler ve yenilikler para kazandırmaktadır. Burada yazanları uygulayarak para kazanabileceğinizin garantisini verebilmek mümkün değildir. Lakin buradaki fikirleri ne kadar başarılı uygulayabileceğiniz ya da bu fikirlere nasıl bir yenilik getirebileceğiniz, burada verilen bilgilerden çok çok daha önemlidir.

İnternet üzerinden para kazandıran ve ek gelir sağlayan fikirlerden bazıları şöyledir:

 • Ders içerikleri hazırlayıp satmak
 • İkinci el eşya alım – satımı ile ile gelir elde etmek
 • Sipariş üzerine resim yaparak satmak
 • Sosyal medya hesapları üzerinden reklam almak
 • Sanal asistanlık yaparak gelir elde etmek
 • E-kitap yazıp internet üzerinden satmak
 • Dropshipping yaparak stoksuz satış yapmak
 • Blog açarak reklam geliri ve tanıtım yazısı geliri sağlamak
 • Anket doldurarak ek gelir elde etmek

İnternetten Para Kazandıran Uygulamalar

Para kazandıran uygulama kullanarak internet üzerinden para kazanabilmek mümkündür. Ancak kazanılacak olan para geçimini sağlayabilecek kadar büyük meblağda olmamaktadır. Bazı uygulamalar kullanımlarına göre çeşitli görevler vermektedirler. Bu görevlerin yerine getirilmesi durumunda ise para kazanabilmek mümkün olmaktadır. Bu uygulamalardan bazıları ise aşağıda listelenmiştir:

 • Mercari
 • Musely
 • Userfeel
 • Slidejoy
 • Bookscouter
 • Swagbucks
 • Sweatcoin
 • Kango
 • Field Agent
 • App Trailers

Blog Yazarak İnternetten Para Kazanma

Blog yazarak gelir elde etmek isteyenler konularını seçerken dikkatli olmalılardır. İlgi çekecek ve aranma hacmi büyük olan bir konu seçilmesi gerekmektedir. Daha önce yapılmamış olan bir şey düşünmeleri veya daha önce yapılmış olan bir şeye daha farklı yaklaşmaları gerekmektedir. Blogdan para kazanabilmek için öncelikle blog takip eden bir kitle edinilmesi gereklidir. Bunun için de sosyal medyada blogun reklamı yapılabilmektedir. Google Adwords aracılığıyla da bloga ziyaretçi çekilip insanların sizi tanıması sağlanabilmektedir. Blog popüler olmaya başladıkça markalar iş birliği yapmak için size taleplerini iletirler. Markalar ile belirli bir ücret karşılığında anlaşma yaparak blogda markaların tanıtımı yapılabilmektedir. Blog yazarak para kazanmak isteyenlerin bu süreçte ciddi bir emek vermeleri gerekmektedir.

Kitap Seslendirerek İnternetten Para Kazanma

Kitap okuyarak internetten kazanç elde etmek isteyenler; bunu web siteleri için yapabilecekleri gibi, görme engelli vatandaşlar için de yapabilmektedirler. Sesli kitap hizmeti veren bir yer ile anlaşmak veya kitapları seslendirdikten sonra internet ortamında ilgili yerler aracılığı ile yayınlamak kitap seslendirmekten para kazanmak için uygulanabilecek yöntemlerdendir. Bu yol ile para kazanmak isteyenlerin hitap yeteneklerinin güçlü olması ve akıcı bir okuma yapabiliyor olması gerekmektedir. Lakin çok fazla para kazanılabilecek bir yöntem de değildir.

İnternet Üzerinden Mobil Yarışmalardan Para Kazanma

Mobil yarışmalardan kazanç sağlayabilmek için öncelikle bu yarışmaların mobil uygulamalarının mobil cihazlara indirilmesi gerekmektedir. Ardından yarışma saatlerinde uygulamaya girerek katılım sağlanmalıdır. Yarışmanın kazanılması durumunda belirli bir tutarda para kazanabilmek mümkün olmaktadır. Son dönemde mobil yarışmalar içerisinde en meşhur olanı Hadi’dir. Bu uygulama kapsamında birçok konseptte 12 soruluk yarışmalar yapılmaktadır. Yarışmanın birincisine ve dereceye girenlere belirli bir oranda para aktarılmaktadır. Yapılan yarışma kazanılmadığı sürece yüksek meblağda bir kazanım olmamaktadır.

Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanma

Anketten kazanç sağlamak, ek gelir elde etmek isteyenlerin sıklıkla tercih ettikleri bir yöntemdir. İnternetten para kazanmak isteyenlerin aynı anda birden fazla anket sitesine üye olabilmesi, gün içerisinde birden fazla anket doldurabilmesi mümkündür. Tek bir anket sitesinden ay içerisinde ortalama 50 TL kazanılabilmektedir. Ay içerisinde düzenli olarak 7-8 farklı anket sitesinden anket doldurulması halinde; ortalama 300 TL ile 400 TL arasında bir kazanç elde edebilmek mümkündür.

Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanma

Sosyal medyadan kazanç elde etmek isteyenlerin kullanabilecekleri iki yöntemleri bulunmaktadır. Sosyal medyadan kazanç elde etmek isteyen diğer kişilere danışmanlık hizmeti verebilmektedirler veya kendileri sosyal medya hesaplarını kazanç elde edebilecekleri şekilde yönetebilmektedirler. Sosyal medya hesabının nasıl yönetilmesi gerektiği ile ilgili danışmanlık verecek olan kişiler; hesabın yönetilmesi ile ilgili her noktadan sorumlulardır ve bunun için belirli bir ücret almaktadırlar. Kendi sosyal medya hesabı üzerinden para kazanmak isteyenlerin ise takipçi sayılarının fazla olması gerekmektedir. Belirli bir kitle tarafından takip ediliyor olmaları; iş ortaklığı yapmalarını ve viral reklam almalarını sağlamaktadır. Markalar, ürünlerinin reklamlarının yapılması karşılığında belirli bir tutarda ücret ödemektedirler.

YouTube İle İnternetten Para Kazanma

YouTube’dan kazanç sağlamak isteyenler öncelikle bir YouTube kanalı açıp, hangi alanda içerik üreteceğine karar vermelidir. İnsanlara bilgi vermesinin yanı sıra, onların ilgisini çekecek ve onları sıkmayacak bir konuda video çekilmelidir. Video çekilmeden önce bir taslağın hazırlanması, bu taslağa göre akıcı bir şekilde konuşarak videonun çekilmesi gereklidir. Videonun görüntü ve ses kalitesinin iyi olmasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda videonun başlığının ilgi çekici olması gerekmektedir. Videonun kapak resminin video içerisinden bir görsel olması ve insanlarda videoyu izleme isteğini uyandırması da önemlidir. Bu sayede videonun izlenme sayısı ciddi manada arttırılabilmektedir.

Makale Yazarak İnternetten Para Kazanma

Makale yazarak kazanç sağlamak isteyenler; kendi içeriklerini üretip satabilecekleri makale sitelerine üye olabilmekte veya belirli bir ücret karşılığında sipariş üzerine makale yazabilmektedirler. Makaleler kelime başına ücretlendirilmektedir. 1000 kelimelik bir makale için ortalama 15 TL ile 20 TL arasında ücret alanlar olduğu gibi, 100 TL ile 150 TL arasında bir ücret alanlar da mevcuttur. Bu tamamen yazarın profesyonelliğine ve siparişi veren tarafın bu iş için ayırdığı bütçeye göre değişiklik göstermektedir. Türkiye’nin önde gelen makale hizmet sağlayıcısı IcerikAl.com’dan makale satın almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Domain Alım Satımı İle İnternetten Para Kazanma

Domain ticareti ile kazanç sağlamak için belirli bir sermaye gereklidir. Ayrıca hem öngörülü hem de sabır sahibi olunmalıdır. Domain alıp satarak para kazanabilmek için öncelikle kazanç sağlayabileceği düşünülen alan adlarının belirlenmesi gereklidir. Ardından bu alan adları satın alınmalıdır. İleride kar edebilecek kadar değerlendiklerinde satılmalılardır.

Çeviri Yaparak İnternetten Para Kazanma

Online çeviri ile kazanç sağlamak isteyenler en az 2 dile hakim olmalılardır. Sadece kelime anlamlarını bilmek, çeviri yapabilmek için yeterli olmamaktadır. Bir dilin konuşulduğu kültüre de hakim olunması gerekmektedir. Zamanla tecrübe arttıkça daha iyi çeviriler yapabilmek mümkün olmaktadır. SadeceON, Fiverr gibi siteler üzerinden çeviri işi almak için ilan verilebilmektedir. 1000 kelime çeviri için ortalama 50 TL ile 100 TL arasında bir ücret verilmektedir. Çeviri için en çok ihtiyaç duyulan diller ise; İngilizce, Rusça, Almanca, İtalyanca ve Fransızca olmaktadır.

Stok Fotoğraf Satarak İnternetten Para Kazanmak

Stok fotoğraf ile kazanç elde etmek isteyenler öncelikle özgün fotoğraflar çekmelilerdir. Ardından bu fotoğrafların stok fotoğraf servisi sunan web siteleri üzerinden satışa sunulması gerekmektedir. Fotoğrafı beğenip kullanmak isteyenler ise ücreti karşılığında telif hakkını satın alabilmektedirler. İnternetten para kazanmak isteyenlerin sıklıkla başvurduğu bir yöntem olan stok fotoğraf satmak, genellikle fotoğrafçıların ek gelir sağlamak için yaptıkları bir faaliyettir.

Oyun Oynayarak İnternetten Para Kazanma

Oyun oynayarak kazanç sağlayabilmek mümkündür. Ancak oynanacak oyunun iyi seçilmesi gereklidir. İçinde bulunulan dönemde birçok insan tarafından tercih edilen, oyun için eşyaların veya hesapların satıldığı bir oyun olmalıdır. Garantisi olan bir para kazanma yöntemi değildir. Ancak ne kadar para kazanılacağının da ucu açıktır. Online oyunlarda sıfırdan hesap açarak, bu hesabı değerli hale getirdikten sonra satabilmek mümkündür. Ayrıca buna ek olarak oyunlardaki nesneler de toplanıp satılabilmektedir. Bazı oyunlar ise oyuna yeni üye kazandıran kişilere kazanç sağlamaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı