İp perde nasıl kullanılır? En güzel ip perde modellerini inceleyin

İp perde nasıl kullanılır? En güzel ip perde modellerini inceleyin

İp perde nasıl kullanılır? En güzel ip perde modellerini inceleyin

İp perde modelleri bulunduğu ortama yaratıcı tasarımların kullanılması ile oldukça zengin bir hava katmaktadır. Bu konuda fikir edinmeniz için birkaç bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

İp Perde Nerede Kullanılır

Aslında ip perdelerin kullanılması gereken yer veya mekanı için kesin bir bilgi veremeyiz. Çünkü ip perde modelleri bulundukları her ortama görsel zenginlik ve zarafet katmaktadır. Yaratıcılık adına ip perde modellerinin nasıl olacağı zevklerinize göre şekillenebilmektedir. Nitekim mutfaklara hafiflik, çocuk odalarına sevimlilik katan bu perdeler için büyük bir bütçe gerekmemektedir.

İp Perde Oluşturalım

Öncelikle malzemelerimiz, sakallı ip, simli ip, kumaş parçaları, keçe kumaş veya boncuk gibi diğer süsleme malzemeleri olabilir. Burada karar size ve kullanacağınız ortama bağlı olarak gelişmektedir. Biz burada çocuk odası için yapılan ip perde modellerinden örnek vereceğiz.

Genelde sakallı ipten yapılan saçaklı perdelerden farklı olarak bir yöntem tavsiye edeceğiz. Bu modeli oluşturmak oldukça kolaydır.

Çocuk Odası İçin İp Perde Yapılışı

Çocuk odasına uygun olan renklere karar verin. Asılacak cam genişliğinde bir perdenin üzerine sıra sıra gerekli ve eş kalınlıkla ipler oluşturarak perdenin üstüne dikin. Genişliğinin ve uzunluğunun aynı olmasına dikkat edin. Bu şekilde düz bir perde kumaşının üzerine farklı bir kumaş ile saçaklar vererek iki kat oluşturmuş olacaksınız. Oluşturduğunuz saçak kumaşların üzerine uygun bir renkte keçe kumaş seçin ve bu keçe kumaşı küçük papatya veya diğer desenler ile aynı olacak şekilde keserek saçakların üzerine dikin. Böylece bir çocuk odasında olabilecek en eğlenceli ip perde modellerini oluşturmuş olacaksınız.

en güzel ip perde modelleri farklı ip perde modelleri ip perde modelleri tumblr moda ip perde modelleri tumblr ip perde modelleri yeni ip perde modelleri

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir