Eğitim

Iphone 5 Şarj Olma Sorunu ve Çözümü

Iphone telefonlar farklı uygulamalara sahiptir. Genelde uzun ömürlü olan ve virüs problemi yaşatmayan bu cihazlar arasında olan Iphone 5 ile bazı şarj olma problemleri yaşayabilirsiniz. Iphone 5 şarj olma sorunu var ise, öncelikle şarj aletinizi bütün olarak kontrol etmelisiniz. Genelde bu gibi sorunlar ilk etapta şarj aleti kontrolü ile başlamaktadır. Bundan sonra takip ve kontrol etmeniz gereken farklı yöntemler olacaktır.

Iphone 5 Şarj Olmuyor Ne Yapmalıyım

Iphone 5 şarj olmuyorsa ve şarj aletinizde sorun yok ise, telefonu nerede şarj ettiğinize de bakmalısınız. Bu durumda güç temini ile alakalı da sorun yaşayabilirsiniz. Daha büyük bir sorun varsa telefonunuzun kurtarma seçeneğini değerlendirebilrisinz. Bu kısımda yedekleme yapmadıysanız bazı belge ve bilgilerinizi kaybetme ihtimalinizi de düşünmelisiniz. Telefonunuzun soket kısmına pislik kaçma ihtimali olabilir. Burayı kontrol edebilir ve temizleyebilirsiniz.

Iphone 5 Şarj Etmiyor

Iphone 5 şarj etmiyor ise, ilk etapta telefonunuzu kapatıp açabilirsiniz. Daha sonra safaride olan çerezleri de temizleyebilirsiniz.Telefonunuzda sorun çıkaracağını düşündüğünüz fazlalık programları silebilir ve telefonda bir güncelleme varsa onu yapabilirsiniz. Son ihtimal, telefonu sıfırlamaktır. Bu kısma ayarlar > genel > sıfırla bölümüne gelerek ulaşabilir ve ağ ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Aynı kısımda tüm ayarları sıfırlama seçeneği de vardır. Tüm içerik ve ayarları silebilir ve telefonunuz komple temizleyebilirsiniz. Bu işlemi yapmadan evvel bilgilerinizi düşünmelisiniz.

Iphone 5 Şarj Olma Sorunu ve Çözümü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı