Iphone İlk Alındığında Ne Kadar Şarj Edilmelidir?

Iphone İlk Alındığında Ne Kadar Şarj Edilmelidir?

Iphone İlk Alındığında Ne Kadar Şarj Edilmelidir?

Telefonlar ilk alındığı dönemde geçmişten bugüne belirli bir zaman şarj edilmelidir. Şu anda her farklı telefona farklı uygulamalar ile karşılaşmanız olasıdır. Iphone ilk alındığında ne kadar şarj edilmelidir, bu konuda zaten alım yaptığınız esnada yetkililer sizi bilgilendirecektir. Siz de güncel bilgileri düşünerek mutlaka bu konuda bilgi talebinde bulunun.

Yeni Telefon İlk Ne Kadar Şarj Edilmeli?

Yeni telefon ne kadar şar edilmeli, bu konuda genel yargı 12-18 saat arasıdır. Marka marka konu ile alakalı değişik yargılar ile karşılaşabilirsiniz. cep telefonunuzda bulunan lityum iyon piline iyi davranmalısınız ki hem pil ömrünüz uzun olsun hem de eğer bir gün telefonunuzu satmak isterseniz, bu konuda sorun yaşamadan telefonunuzu satabilin.  Cep telefonunuzda bulunan yüzde otuz gibi şarjların öncelikle kesinlikle bitmesini bekleyin. Zaten ideal olarak da pilin bitmesini beklemek ve daha sonra şarja takmak en mantıklısıdır. Daha sonra telefonunuzu şarja takın ve ilk şarjı uzun süre yapın.

Iphone 6 İlk Alındığında Ne Kadar Şarj Edilmeli?

Iphone telefonlarda yeni alımlarda şarj konusunda şunu yapmalısınız: Telefonunuzu kutusundan çıkarın ve hiç kullanmadan şarja takın. Dolunca şarjdan çıkarın ve kapanana kadar bir daha şarja takmayın. Telefon kapandıktan sonra, yeniden şarja takın. Dolduktan sonra iki saat kadar şarjda tutun. Bundan sonra kullanımlarınızı rutine bağlayabilirsiniz.

Iphone İlk Alındığında Ne Kadar Şarj Edilmelidir

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.