Dini Konular

İş Bulmak İçin Dua ( Mustafa Karataş Ve Nihat Hatipoğlu)

İşsizlik en büyük sorunlardan biri ve insanlar iş bulabilmek için Allah’tan medet ummak istiyor. Bu aşamada dua etmek, Allah’tan iş bulabilmek için önlerini açmak istemek gerçekten de gereken bir durumdur. Öncelikle iş bulmak için dua okumak çok önemlidir. Dualarınızın kabul olabilmesi için içten bir şekilde bunu istemeniz gerekmektedir. Kehf suresinin 10. Ayetinde iş bulabilmek için gerekli gücü bulabilirsiniz. Bunun gibi daha pek çok dua yer almaktadır. Bu duaların nerede ve kaç defa okuması gerektiği de önemli bir konudur. Dua okurken temiz olmaya, Allah’la iletişim kurmaya açık olmanız gerekiyor. İçiniz ne kadar temizse, ne kadar af dilerseniz dualarınızın da bir o kadar çabuk kabul olacağından emin olabilirsiniz.

İş Bulmak İçin Okunacak Dua

Okunacak duaları bulmak için sizler de hemen internete bakabilirsiniz. İşsizliğin gelip geçici olduğunu, Allah’ın sizlere de en iyisini nasip edeceğini unutmamanız gerekiyor. Dua okurken bunu kalben yapmanız gerçekten de önemli olacaktır.

İş Bulmak İçin Denenmiş Dua

Kehf suresi Allah’tan en iyisini istemeniz için en etkili duadır. Özellikle de 10. Ayetini okurken kendinizi çok daha iyi ifade etmiş olacaksınız. İş bulabilmek için dua okurken önce Allah’tan hayırlısını temenni etmeniz gerekiyor. Böylelikle dualarınızı da bir an önce gerçek olduğunu, en hayırlısının sizlere sunulduğunu da görmeye başladığınızı fark edeceksiniz.

İŞ BULMA DUASI

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı