İshal Etkisi Yapan Bitki Çayları

İshal Etkisi Yapan Bitki Çayları

İshal Etkisi Yapan Bitki Çayları

Kabızlık sorunu hiçbir zaman yaşa bağlı değildir her yaşta olan birçok insanı etkileyen bir rahatsızlıktır. Kabızlık sorunu yaşlılarda , bebekler de ve yetişkinlerde görünce bir rahatsızlık olmaktadır eğer zamanında müdahale edilmezse ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. Bunun içinde kabızlıktan kurtulmanın birçok yolu ve yöntemi vardır bunları sıra sıra sizlerle paylaşacağız. Vereceğimiz yöntemler çok iyidir ve en zararsız olanlarıdır ishal etkisine sahip olanlar dikkatlice okusun. İlk yöntemlerimizden birisi de bitki çaylarıdır biliyorsunuz günümüzde hasta olanlar bile bitki çaylarına yönelir ve öylelikle iyileşirler bizde ishale karşı bitki çayını sizlere öneriyoruz. Peki hangi bitki çayı tercih etmeliyiz ve nasıl yapılır gelin şimdide onlara bakalım.

Keten Tohumu Çayı

Bu çayımızı hazırlamak için önce 20 gr. keten tohumu , 20 gr. dereotu tohumu ve 80 gr. akdiken kabuğu bitkilerine sahip olmamız gerek. Bunlara sahip olunca 3’ünü ufalayın ve iyicene karıştırın. Karışım olunca 1 yemek kaşığı kadar malzemeyi alın ve demliğin içerisine koyun. Üzerine 200 ml. kadar kaynar su ilave edin. Böylelikle buhar ile birlikte 10 dakika kadar demleyin , demleme bitince süzme işlemine geçin. Çayımız şimdi hazır arkadaşlar uyumadan 1 saat önce hepsini için emin olun ertesi gün çok iyi olacaksınız. Birde çayınıza ekstra tatlandırıcılar eklemeyin.

Anason Çayı

Anason çayımız için gereken malzemeler 1 yemek kaşığı anason bitkisi , akdiken kabuğu , rezene ve meyan kökü gerekmektedir. Bunları ilk önce ufalıyoruz daha sonra karıştırıyoruz. Karışım olunca 1 yemek kaşığı alın ve çaydanlığın içine koyup , üzerine 200 ml kadar kaynar su ilave edin. Karışım olması için en az 30 dakika demlemeye bırakın , demleme bitince süzün. Çayımız hazır bunu da yemekten sonra sabah ve akşam bir bardak içmelisiniz.

İshal Etkisi Yapan Bitki Çayları görsel

İshal Etkisi Yapan Bitki Çayları nedir İshal Etkisi Yapan Bitki Çayları nelerdir İshal Etkisi Yapan Bitki Çayları resim İshal Etkisi Yapan Bitki Çayları tumblr

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.