İshale Ne İyi Gelir

İshale Ne İyi Gelir

İshale Ne İyi Gelir

Yediğimiz veya içtiğimiz her şey bağırsaklarımız tarafından emiliyor. Fakat ishal olduğumuz zaman durum böyle olmuyor. İshal olduğunuz zaman bağırsaklarımız görevini tam yapmıyor yani su yeterince emilmiyor böyle olunca da dışkılama gerçekleşiyor. Doğal olarak burada dışkı oldukça sıvı bir hal alıyor. Ayrıca ishal olan bir kişi günde birden fazla tuvalete girmektedir. İshal her yaşta olabilir büyük küçük hiç fark etmez yılda birkaç kez bu rahatsızlığa maruz kalıyorsanız o zaman herhangi bir şey olmaz. Ancak sık sık bu durumlar karşı karşıya kalıyorsanız o zaman acilen doktorunuza başvurunuz. Yoksa bilin kaybı ve ölümler meydana gelebilir.

Kabızlığın zıttı olan bu ishal çoğu zaman ağrılara , sancılara ve hatta mide kramplarına bile yol açmaktadır. Bünyelere göre ise bünyeniz zayıf ise bulantı ve kusma gibi faktörler ortaya çıkabilir. Vücut su kaybetti ve ortaya baş ağrıları çıkar bu durum büyüklerden çok bebekleri veya biraz daha büyük çocuklarda görülmektedir. Bunun için anne babalar bebeklerinize gıda verirken çok dikkat edin.

Belirtileri

İshal birçok sebepten dolayı çıkabilir ancak sebepleri hemen hemen hep aynı oluyor. Hayati önem taşıyan ve gerekli özenin gösterilmemesi takdirde kötü sonuçlar ortaya çıkabilir.

Peki neden ortaya çıkabilir isterseniz ona bakalım ;

Bozuk yiyecekler ve içeceklerin fazla tüketilmesi ile vücuda giren bakteriler

Vücudun alışık olduğu gıdalar haricinde başka gıdalar tüketmek

Hem kişisel , hem de ortam temizliğine önem verilmemesi

Stres

Tedavisi

Öncelikle şunu çok iyi bilmelisiniz arkadaşlar ishalin en önemli tedavisi sıvı tüketimidir ve sizler sıvı tüketirken normal olduğundan fazla tüketmelisiniz. Böylelikle bağırsaklarınız doğrudan kontrol altına alınacak ve bağırsak içi sıvı emilimi de dengede olacaktır.

Bitkisel Tedavisi

Papatya : İshal durumunda papatya tüketimine önem gösterin çünkü papatya direk olarak bağırsakları hedef alır. Genel olarak çay olarak tüketilmesi tavsiye edilir.

Muz: İshal olanlar meyve olarak muz tüketsin. Çünkü muzun içinde bol miktarda lif olduğundan ishale çok iyi gelir.

ishale iyi gelen şeyler İshale Ne İyi Gelir ahmet maranki İshale Ne İyi Gelir bitkisel İshale Ne İyi Gelir ekşi İshale Ne İyi Gelir evde İshale Ne İyi Gelir uzman tv İshale Ne İyi Gelir

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir