İslim Kebabı Yanına Ne Gider

İslim Kebabı Yanına Ne Gider

İslim Kebabı Yanına Ne Gider

İslim kebabı özellikle yemek daveti sofralarının vazgeçilmez bir lezzeti olmaya devam ediyor. Yapımı biraz zahmetli olsa da lezzeti bu zahmete değiyor.

Yemeğin lezzetine ve görselliğine önem veren herkes tarafından tercih ediliyor.

Özellikle yaz aylarında sofraları süsleyen islim kebabı aynı zamanda yöresel bir yemek olarak beğeni topluyor. İslim kebabının yanında ise oldukça güzel giden yemekler bulunuyor.

Pirinç Pilavı 

İslim kebabına eşlik edebilecek en lezzetli yemeklerden biri pirinç pilavı sade bir şekilde tereyağı ile yapılmış pirinç pilavı bu lezzetli kebabın yanında sunulabilir.

Patates Püresi

Özellikle kebapların yanında servis edilen ve oldukça iyi giden patates püresi, islim kebabı ile de muhteşem oluyor.

Patates püresini sıcak servis etmek ve içerisine biraz kaşar peyniri rendelemek de püreyi daha lezzetli bir hale getiriyor.

Yayla Çorbası

İslim kebabı olan sofralarda başlangıç olarak sunulabilecek en güzel çorbalardan biri ise yayla çorbası.

Üzerine hazırlanmış naneli bir sos ile servis edilebilecek olan yayla çorbası da İslim kebabı yanında oldukça güzel gidiyor.

Humus

İslim kebabı lezzeti ile damaklarda harika bir tat bırakacak bir yemek ve yanında muhteşem bir humusla bu lezzet keyfi ikiye katlanabiliyor.

Cacık

İslim kebabı ve pilav eşliğinde olmazsa olmaz denilebilecek yiyeceklerden biri ise cacık. Cacık özellikle patlıcan yemeklerinin yanında oldukça güzel gidiyor.

Biraz zeytinyağı ve nane eklenmiş olan cacık, islim kebabı ile sunulabilecek yiyecekler arasında yer alıyor.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir